Reklama

Reklama

Debaty wyborcze "Po prostu Polska". Czas na debatę liderów

Kampania wyborcza jest już na ostatniej prostej. Po debatach tematycznych z cyklu "Po prostu Polska" organizowanych wspólnie przez RMF FM, Interię i "Dziennik Gazetę Prawną", a które dotyczyły m.in. zdrowia, gospodarki i kwestii światopoglądowych, czas na konfrontację liderów. Na program zapraszamy w środę 9 października o godz. 18.

Debaty wyborcze RMF FM, Interii i "Dziennika Gazety Prawnej" "Po prostu Polska" to największe regularne pasmo debat w paśmie popołudniowym. To unikalny projekt radiowo-multimedialny, prezentowany nie tylko słuchaczom RMF FM, ale także internautom za pośrednictwem YouTube i mediów społecznościowych.

Debata - podobnie jak poprzednio - startuje tuż po godz. 18. Transmisję na żywo będziecie mogli śledzić na antenie RMF FM, a także na stronach głównych RMF24, Interii oraz dziennika.pl.

Udział w debacie liderów potwierdzili:

Władysław Kosiniak-Kamysz - Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska

Jacek Sasin - Prawo i Sprawiedliwość

Włodzimierz Czarzasty - Lewica

Tomasz Siemoniak - Koalicja Obywatelska

Janusz Korwin-Mikke - Konfederacja

Środową debatę poprowadzą dziennikarze RMF FM - Marcin Zaborski i Patryk Michalski - oraz przedstawiciele portalu Interia i "Dziennika Gazety Prawnej". 

Reklama

Jak będzie wyglądać debata liderów?

Pierwsza część debaty liderów "Po prostu Polska" składać się będzie z trzech serii pytań - o politykę zdrowotną, sprawy światopoglądowe i politykę społeczną. Każdy z gości będzie miał 45 sekund na odpowiedź.

W drugiej części pytania zadawać będą dziennikarze portalu Interia i "Dziennika Gazety Prawnej". Tym razem politycy będę mieli dwie minuty na odpowiedź.

W trzeciej części goście debaty będą nawzajem zadawać sobie pytania. Przewidujemy trzy serie takich pytań. Goście będą losować w trakcie programu koperty z nazwiskami kolejnych interlokutorów. 

Czwarta część stanowić będzie podsumowanie debaty. Każdy z polityków będzie miał 45 sekund na swobodną wypowiedź, w której zachęci do głosowania na swoje ugrupowanie. 

Debaty "Po prostu Polska". O czym dyskutowaliśmy?

W ramach wspólnej akcji RMF FM, portalu Interia.pl i "Dziennika Gazety Prawnej" odbyło się pięć debat z cyklu "Po prostu Polska". 

Rozmawialiśmy z politykami o edukacji, służbie zdrowia, praworządności, gospodarce i kwestiach światopoglądowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama