Reklama

Reklama

Czy otwarto wszystkie lokale wyborcze?

Nie mamy żadnych informacji o incydentach, które by uniemożliwiły otwarcie lokalu wyborczego, w związku z tym zgodnie z planem zostały otwarte - powiedziała w niedzielę szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Dodała, że na ten moment głosowanie przebiega bez zakłóceń.

"Nie mamy żadnych informacji o incydentach, które by uniemożliwiły otwarcie lokalu wyborczego, w związku z tym zgodnie z planem zostały otwarte, oczywiście oprócz lokali odrębnych, obwodów odrębnych w szpitalach, one w późniejszych godzinach zostaną otwarte" - powiedziała w niedzielę Polsat News Pietrzak.

Dodała, że "póki co wszystko przebiega bez zakłóceń".

Zmieniono siedziby dwóch lokali wyborczych

W sobotę miały miejsce dwa incydenty, które spowodowały, że trzeba było przenieść komisje wyborcze do innych lokali - poinformowała w niedzielę w Polsat News szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

Reklama

"Miały miejsce dwa incydenty, które spowodowały, że komisarze musieli podjąć decyzje o zmianie lokali i siedzib obwodowych komisji wyborczych" - powiedziała Pietrzak.

Dodała, że w jednym przypadku doszło do wybuchu pieca, co spowodowało konieczność przeniesienia lokalu wyborczego, a w drugim przypadku miał miejsce pożaru budynku, w którym mieścił się lokal wyborczy.

W niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych, w których wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy