Reklama

Reklama

Budka kandydatem na nowego szefa PO? "Nie wykluczam żadnego scenariusza"

- Przed nami kwestie rozliczenia kampanii, ale nie wykluczam żadnego scenariusza. Zwłaszcza po tym wyniku wyborczym, który dzięki zaufaniu mieszkańców województwa śląskiego osiągnąłem - powiedział wiceprzewodniczący PO Borys Budka, pytany o to, czy zamierza kandydować na szefa PO.

Budka był we wtorek gościem wieczornego wywiadu w Polsat News.

Pytany o ocenę pracy przewodniczącego PO powiedział, że "właśnie trwa spotkanie z szefami regionów, a na środę zaplanowano zarząd Platformy". "Po pierwsze zajmiemy się oceną kampanii wyborczej, a po drugie będziemy omawiać - myślę, że w najbliższym czasie - kalendarz wyborczy w Platformie Obywatelskiej" - powiedział.

Przypomniał, że zgodnie ze statutem, wybory nowych władz ugrupowania mogą być przeprowadzone już pod koniec roku, bo kadencja przewodniczącego kończy się w styczniu.

Reklama

"Oczywiście można zrobić to w sposób taki, żeby ten proces wyborczy został zakończony jeszcze w tym roku, by później zająć się kwestiami wyboru kandydata na prezydenta, bo to przed nami bardzo duże wyzwanie" - powiedział Budka.

"Ja będę zachęcał, by taki kalendarz przyjąć" - dodał. 

Zapewnił, że sam nie wyklucza żadnego scenariusza - czy będzie kandydował na przewodniczącego czy nie, zwłaszcza po wysokim wyniku, jaki uzyskał w swoim okręgu - na Śląsku. Powiedział jednak, że jeszcze za wcześnie, by o tym decydować, bo nie było jeszcze rozliczenia kampanii wyborczej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje