Reklama

Reklama

Bartłomiej Sienkiewicz do prezesa PiS: Kaczyński, nic nie rozumiesz

Podczas wczorajszej konwencji PiS Jarosław Kaczyński przedstawił przedwyborczy plan na kampanię. Lider partii wypowiedział się m.in. na temat rodziny. "Kaczyński, nic nie rozumiesz" - skomentował wystąpienie były szef MSWiA w rządach PO-PSL Bartłomiej Sienkiewicz.

Kaczyński podkreślił na konwencji w Lublinie, że człowiek jest istotą społeczną, która żyje wśród innych i tworzy wspólnoty. "Dwie z nich uważamy za fundamentalne, najważniejsze" - dodał prezes PiS.

Reklama

"Pierwsza z nich to rodzina, o której była już tutaj mowa. Tak, rodzinę uważamy za komórkę społeczną o zupełnie fundamentalnym znaczeniu dla ciągłości pokoleń, dla przekazywania kultury cywilizacji, dla trwałości większych wspólnot" - podkreślił. 

"Rodzinę widzimy tak, jak tutaj, jedna kobieta, jeden mężczyzna w stałym związku i ich dzieci" - powiedział Kaczyński. "To jest rodzina" - zaznaczył.

Według niego, "rodzina tak rozumiana jest atakowana. 

"W miażdżącej większości przypadków ludzie rodzą się kobietami lub mężczyznami i niech tak zostanie" - dodał.

Do tych słów na Twitterze odniósł się Bartłomiej Sienkiewicz. 

"W Polsce rok w rok jest 60 tys. rozwodów. Dzieci na ogół zostają z matką. Według Jarosława Kaczyńskiego to nie jest rodzina" - napisał były minister.

"Kaczyński, nic nie rozumiesz. Mniej niż nic. I nie masz prawa tak mówić" - dodał. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama