Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Sondaż: Sześć partii w Sejmie, PiS zdecydowanie przed PO

PiS nadal na czele sejmowego wyścigu. Jak wynika z sondażu Ipsos dla „Wiadomości” TVP1, na partię Jarosława Kaczyńskiego chce zagłosować 36 proc. osób deklarujących chęć uczestnictwa w wyborach. Druga w kolejności byłaby PO z 25 proc. głosów. Z sondażu wynika także, że najbardziej zyskała Zjednoczona Lewica, która w porównaniu do ostatniego badania zyskała 3 pkt. proc.

Co ciekawe, w porównaniu do ostatniego sondażu, tracili głównie dwaj najwięksi rywale na polskiej scenie politycznej. Platforma Obywatelska zanotowała spadek o 1 pkt proc. (z 26 proc. poparcia), z kolei Prawo i Sprawiedliwość spadło o dwa oczka (z 38 proc.). 

Na podium sejmowego wyścigu znalazłaby się także Zjednoczona Lewica z 8 proc. głosów (SLD+TR+PPS+UP+Zieloni), która w badaniu Ipsos dla „Wiadomości” TVP1 z 7-8 października okazała się największym zwycięzcą, notując 3 pkt proc. na plus. 

Takie samo poparcie, jak poprzednio zadeklarowali z kolei wyborcy ugrupowania Kukiz’15 (7 proc.) i PSL-u (6 proc.). Listę partii, które dostałyby się do Sejmu zamyka .Nowoczesna z 5-proc. poparciem, której notowania spadły o 1 pkt proc. 

Progu wyborczego nie przekroczyłyby partie: KORWiN (3 proc.) i Razem (0 proc.). Na inną partię zagłosowałby 1 proc. respondentów.

Zdania w tej kwestii nie ma 9 proc. badanych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy