Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Sawicki: Obywateli nie interesuje program i rozmowa

- Jeśli do mojego okręgu wyborczego przyjeżdżają ludzie kompletnie z zewnątrz, nieznani nikomu i zdobywają po 30 tysięcy głosów, to widać wyraźnie, że obywateli nie interesuje program i rozmowa - stwierdził Marek Sawicki z PSL.

- Jeśli do mojego okręgu wyborczego przyjeżdżają ludzie kompletnie z zewnątrz, nieznani nikomu i zdobywają po 30 tysięcy głosów, to widać wyraźnie, że obywateli nie interesuje program i rozmowa - stwierdził  Marek Sawicki z PSL.

Zdaniem dotychczasowego ministra rolnictwa, aby poprawić jakość funkcjonowania życia publicznego trzeba "zacząć merytorycznie dyskutować o sprawach".

W parlamencie zabraknie wielu czołowych polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Do Sejmu nie dostali się m.in. szef ugrupowania Janusz Piechociński oraz wieloletni parlamentarzyści Stanisław Żelichowski i Józef Zych.

Z kolei do Senatu nie wszedł były szef ludowców Waldemar Pawlak.

Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach parlamentarnych 2015 zdobyło 5,13 proc. poparcia, tym samym nieznacznie przekraczając 5 proc. próg wyborczy, który jest warunkiem dostania się do Sejmu.

Reklama

Przypomnijmy, że w wyborach parlamentarnych w latach 2001-2011 ludowcy zawsze uzyskiwali wynik wyższy niż 7 proc. (najniższy w 2005, wtedy partia zdobyła 6,96 proc. poparcia - red.).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy