Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

"Lewica jest gotowa wygrywać. Zatrzymamy prawicę"

Rzecznik SLD Dariusz Joński powiedział w Łodzi, że lewica jest gotowa wygrywać wybory i w nadchodzących wyborach zatrzyma prawicę. Do Łodzi Joński przyjechał z grupą polityków KWW Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.

Rzecznik SLD Dariusz Joński powiedział w Łodzi, że lewica jest gotowa wygrywać wybory i w nadchodzących wyborach zatrzyma prawicę. Do Łodzi Joński przyjechał z grupą polityków KWW Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.

"Przyjazd do Łodzi nie jest przypadkowy. Łodzianie pamiętają, że zatrzymaliśmy prawicę. Pięć lat temu to tutaj odwołaliśmy prezydenta Kropiwnickiego. Razem z mieszkańcami Łodzi, bo tego oczekiwali. I chcemy powiedzieć z tego miejsca, że zatrzymamy prawicę, że zjednoczona lewica jest gotowa na nowo wygrywać wybory" - powiedział Joński. Dodał, że w trakcie kampanii wyborczej zjednoczeni politycy lewicy chcą pokazać, że w Polsce istnieje alternatywa dla Platformy Obywatelskiej i PiS.

"Chcemy za dwa tygodnie przedstawić program, który ma trafić do ludzi oczekujących silnej i mocnej lewicy" - powiedział Joński.

Reklama

Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski zapowiedział, że przed wyborami przedstawiciele lewicy skupią się na rozmowach z mieszkańcami całej Polski, a nie na polemice z politykami innych partii.

"Nie będziemy z Platformą, PiS i innymi partiami bić się na słowa, tylko będziemy od miasta do miasta odwiedzać 380 powiatów, tam rozmawiać o problemach i starać się je rozwiązywać z jasnym przesłaniem, że w Polsce można lepiej i mądrzej rządzić, że potrzebna jest Polsce ewolucja, ale nie rewolucja, że przez wiele lat się dużo udało, ale to wszystko można jeszcze poprawić" - powiedział Gawkowski.

Współprzewodnicząca Twojego Ruchu Barbara Nowacka zapowiedziała natomiast, że lewica po zjednoczeniu w kampanii wyborczej przedstawi, w jaki sposób będzie dochodziła "do sprawiedliwości społecznej, budowania społeczeństwa obywatelskiego i nowoczesnego państwa".

"Do tej pory jeździliśmy z podobnym programem, ale oddzielnie. Dzisiaj zaczynamy pracę przekonywania Polek i Polaków, że inna, dobra, sprawiedliwa społecznie Polska jest możliwa i że my, Zjednoczona Lewica, jesteśmy gwarantem tego, że Polki i Polacy będą mieli szansę na dobre mieszkanie, godną pracę - za właściwą i godną płacę, przyzwoitą opiekę zdrowotną i godną starość. Wszyscy razem będziemy zajmować się tym, żeby w najbliższych wyborach Polki i Polacy mieli realną alternatywę wobec Platformy i PiS" - powiedziała Nowacka.

W połowie lipca Rada Krajowa SLD i władze Twojego Ruchu podjęły decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych w koalicji Zjednoczona Lewica. W wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października, obok KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+Zieloni ma wystartować również Komitet Zjednoczona Lewica, zgłoszony do PKW przez SdPl i ruch Wolność i Równość.

Zdaniem Jońskiego ten drugi komitet do wyborów jednak nie przystąpi. "Z tego co wiemy już go nie ma i nie będzie. Będzie tylko jedna Zjednoczona Lewica" - powiedział Joński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy