Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Kukiz: Politycy utrzymują naród w ciemnocie

"Politycy w swym partykularnym interesie utrzymują naród w ciemnocie, wmawiając mu, że ziemia jest płaska i pływa na trzech wielorybach" - uważa Paweł Kukiz. Jego zdaniem programy wyborcze partii to największe oszustwa. Zamiast tych form proponuje "strategie działania". O sondażach, kandydowaniu do Sejmu, JOW-ach i prezydencie, który inspiruje się jego pomysłami opowiada w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Zdaniem Kukiza jednomandatowe okręgi wyborcze nie są rozwiązaniem idealnym. "Ale to granat, który wysadzi w powietrze obecną klikę polityczną, co jest pierwszym krokiem do zbudowania normalnego państwa dla obywateli" - dodaje.

Zaznacza, że nie chodzi tu o rewanżyzm i robienie krzywdy, ale o "wyalienowanie polityków przez upodmiotowienie wyborców".

Pytany o to, dlaczego nie chce ogłosić swojego programu, zaznacza, że programy wyborcze to największe oszustwa. Podkreśla, że nie zna ani jednej partii, która zrealizowałaby swój program.

Jego zdaniem politycy celowo "utrzymują naród w ciemnocie" i wmawiają obywatelom, że "ziemia jest płaska i pływa na trzech wielorybach".

Reklama

Pytany przez Andrzeja Stankiewicza o to, czy będzie kandydował do parlamentu, potwierdza, że tak.

"Będę jedynką naszej listy w Warszawie" - mówi "Rz". Na liście znajdą się również przedstawiciele Polonii.

Porównywany, jeśli chodzi o stosunek do Polaków za granicą do Andrzeja Dudy, zaznacza, że w tej materii to akurat prezydent inspiruje się jego pomysłami.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy