Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

​Zjednoczona Lewica: Przestaliśmy się kłócić i jesteśmy gotowi wygrywać wybory

"Przestaliśmy się kłócić i jedziemy w Polskę, by ogłosić dwie wiadomości - o zjednoczeniu lewicy i o tym, że jest ona gotowa wygrywać wybory" - mówili w niedzielę politycy Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni, którzy wyruszyli w objazd busami po wszystkich województwach.

Łódź i Bydgoszcz to pierwsze miasta, które odwiedzą politycy koalicji tworzonej przez SLD, Twój Ruch, PPS, Unię Pracy i Zielonych.

Rzeczniczka KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+Zieloni Anna Kubica podkreśliła na niedzielnym briefingu w Warszawie, że polityków koalicji czeka trudne zadanie, bo do końca kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi chcą objechać busami 16 województw i wszystkie 41 okręgów wyborczych.

Rzecznik SLD Dariusz Joński zaznaczył, że politycy SLD, jeżdżąc wcześniej po Polsce, słyszeli głosy wyborców opowiadające się za zjednoczeniem lewicy, bo - jak mówili - "w jedności jest siła".

Reklama

"Chcemy wrócić do tych wyborców i powiedzieć: dotrzymaliśmy słowa. Wsłuchaliśmy się w te głosy. (...) Jesteśmy zjednoczeni" - podkreślił poseł Sojuszu. Dodał, że politycy Zjednoczonej Lewicy jadą w Polskę, by ogłosić dwie wiadomości - o zjednoczeniu lewicy i o tym, że jest ona "znowu gotowa wygrywać wybory".

Jońskiemu wtórował sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski, który podkreślił, że wyborcy mają dość kłócących się polityków PO i PiS. "Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polska Partia Socjalistyczna, Twój Ruch, Zieloni, Unia Pracy to ludzie, którzy przez lata się kłócili, ale połączyli się po to, by być lepszą zmianą dla Polski. Taką, która nie będzie budowała murów, która będzie je burzyła" - przekonywał polityk SLD.

Dodał, że Zjednoczona Lewica "to nie tylko logo", ale "przede wszystkim ludzie, którzy chcą słuchać innych ludzi w małych powiatach, w większych miejscowościach, we wszystkich stolicach województw".

Także współprzewodnicząca Twojego Ruchu Barbara Nowacka mówiła, że jeszcze parę miesięcy temu lewicowi politycy, jeżdżąc osobno po kraju, marzyli o wspólnej walce nie tylko o wejście do parlamentu, ale też o walce o "wspólną przyszłość" i możliwość realizacji lewicowych postulatów.

W połowie lipca Rada Krajowa SLD i władze Twojego Ruchu podjęły decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych w koalicji Zjednoczona Lewica. W wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października, obok KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+Zieloni ma wystartować również Komitet Zjednoczona Lewica, zgłoszony do PKW przez SdPl i ruch Wolność i Równość. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy