Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Wybory parlamentarne 2015: Zakończyło się głosowanie, podajemy sondażowe wyniki

O godz. 21 zakończyło się głosowanie w wyborach parlamentarnych. Stacje TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat zaprezentowały sondażowe wyniki oparte na badaniu exit poll.

O godz. 21 zakończyło się głosowanie w wyborach parlamentarnych. Stacje TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat zaprezentowały sondażowe wyniki oparte na badaniu exit poll.


POLECAMY: Sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych. NA ŻYWO

PiS - 39,1 (242 mandaty)

PO - 23,4 (133 mandaty)

Kukiz'15 - 9,0 (44 mandaty)

PSL - 5,2 (18 mandatów)

Zjednoczona Lewica - 6,6

KORWIN - 4,9

Nowoczesna - 7,1 (22 mandaty)

Partia Razem - 3,9

Jak podała PKW, wybory do Sejmu i Senatu przebiegały bez większych zakłóceń.

Reklama

"Można powiedzieć, że incydenty były standardowe jak przy każdych wyborach. Czyli zniszczenie banerów dotyczących wyborów. Odnotowano przypadki poruszania się pojazdów, na których znajdowały się plakaty wyborcze, pojawiają się również sygnały o łamaniu ciszy wyborczej w internecie, rozrzucanie ulotek w miejscach publicznie dostępnych. Jedno zgłoszenie dotyczyło również kwestii nakłaniania do głosowania na konkretną osobę, otrzymaliśmy także zgłoszenie posługiwania się podrobionym dowodem osobistym" - wyliczył Arkadiusz Despot-Mładanowicz z PKW.

W Kielcach pracę jednej z obwodowych komisji wyborczych zakłócił 52-letni mężczyzna, który zniszczył krzyż wiszący na ścianie pomieszczenia, gdzie głosowano.

"Mężczyzna wszedł do lokalu wyborczego i zażądał od członków komisji zdjęcia ze ściany drewnianego krzyża, po czym sam go ściągnął i wrzucił do kosza na śmieci. Przedstawiciel komisji powiesił krzyż z powrotem na ścianie, a mężczyzna znowu go ściągnął i rozbił, rzucając o podłogę" - relacjonowała Marzena Tkacz z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji. Jak dodała, zdarzenie nie spowodowało przerwy w pracy komisji.

W Małopolskiem 1,5 promila alkoholu stwierdzono w wiceprzewodniczącego obwodowej komisji wyborczej  nr 13 w Chrzanowie. Zdarzenie nie zakłóciło pracy komisji, ponieważ pod nadzorem urzędnika wyborczego wybrano innego wiceprzewodniczącego komisji - poinformowała Katarzyna Padło z małopolskiej policji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy