Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Wybory parlamentarne 2015: Głosowanie Polonii w USA zaczęło się wcześniej

Nasi rodacy za oceanem przedstawicieli do polskiego parlamentu wybierali już w sobotę polskiego czasu. W Stanach Zjednoczonych najwięcej osób zarejestrowało się do głosowania w Chicago - ponad 14 tysięcy. Tam pracuje też najwięcej komisji - 12.

Najwięcej - ponad dwa tysiące osób - zarejestrowało się do głosowania w lokalu wyborczym zlokalizowanym przy polskiej parafii świętej Konstancji. Jeszcze przed jego otwarciem w kolejce ustawiła się duża grupa Polonusów chcących zagłosować.

Głosujący Polacy z Chicago podkreślają, że pomimo iż na stałe często mieszkają w Stanach Zjednoczonych od wielu lat, to mają moralne prawo uczestniczyć poprzez głosowanie w tworzeniu polskiej demokracji.

Reklama

Jak zaznacza IAR, udział Polonii w wyborach jest raczej symboliczny. Wyniki ze Stanów Zjednoczonych nie mają zwykle większego znaczenia dla końcowych rezultatów głosowania w Polsce.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy