Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Wybory 2015. Barbara Nowacka: Liczyliśmy na więcej, ale koalicja nauczyła nas być razem

Nie oszukujmy się, liczyliśmy na więcej, ale dziś już wiemy, że to, co robiliśmy, miało głęboki sens, bo nauczyło nas być razem - powiedziała liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka po podaniu sondażowych wyników wyborów. "Wróci czas na lewicę, nie poddamy się" - zaznaczyła.

Wybory parlamentarne 2015. Relacja na żywo

Według sondażu wyborczego Ipsos dla TVN24, TVP1 i Polsatu Zjednoczona Lewica otrzymała 6,6 proc. głosów. Komitet koalicyjny Zjednoczonej Lewicy, by wejść do Sejmu, powinien uzyskać w wyborach 8 proc. poparcia. Nie oszukujmy się, liczyliśmy na więcej i to było w zasięgu naszych możliwości - mówiła Nowacka. "Zrobiliśmy wszystko" - podkreśliła.

Reklama

"Jeszcze niepoliczone są wszystkie głosy, ale dziś już wiemy, że to, co robiliśmy razem miało głęboki sens, bo nauczyło nas być razem" - powiedziała. "Warto być razem, warto walczyć wspólnie" - dodała.

Dziękowała za "godziny pracy" przekonywania wyborców do wspólnych wartości: wolności, równości, demokracji.

Podziękowała też szefom partii za zgodę na koalicję, m.in: szefowi SLD Leszkowi Millerowi, Twojego Ruchu Januszowi Palikotowi, Unii Pracy Waldemarowi Witkowskiemu. "Zjednoczona Lewica to nie był projekt na wybory, to był projekt na lata" - dodała.

Pogratulowała również zwycięzcom wyborów. "Odnieśliście sukces, widać takie jest zapotrzebowanie obywatelek i obywateli - na ideologię" - mówiła Nowacka.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy