Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Waldemar Pawlak będzie się ubiegał o mandat senatora

Były premier Waldemar Pawlak zapowiedział swój start w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Tym razem będzie ubiegał się o mandat senatora, a nie - jak do tej pory - o mandat posła.

"Myślę, że mogę już to dzisiaj powiedzieć, że będę raczej startował do Senatu" - powiedział we wtorek PAP Pawlak. Dodał, że powodem takiej decyzji jest potrzeba przegrupowania, by dać szansę w polityce ludziom młodym.

"Jest przegrupowanie, są młodzi ludzie. Patrzę na moich starszych kolegów, którzy też swego czasu zmieniali swoje miejsce w szyku. Jak pamiętam, na początku transformacji Kazimierz Olesiak miał pięćdziesiąt kilka lat, był wtedy prezesem PSL +Odrodzenie+ i przeszedł na inne pole. I tak się ten czas i życie potoczyły, że dzisiaj jestem też w takim wieku, gdzie trzeba myśleć o przegrupowaniu i wysuwać na pierwszy front ludzi młodych, dynamicznych, którzy podejmą wyzwanie i będą je rozwijać" - podkreślił Pawlak.

Reklama

"Myślę, że niedługo będziemy mieli decyzję pana prezydenta o terminie wyborów (parlamentarnych) i wtedy będziemy już decydowali o kierunku i kształcie, w jakim szyku będziemy do tych wyborów szli. Trzeba dać szansę młodym, więc potrzebne jest przegrupowanie" - ocenił polityk PSL

Waldemar Pawlak to dwukrotny premier w latach 1992 oraz 1993-95, a także prezes PSL od 1991 do 1997 r. i od 2005 do 2012 r.

W latach 2007-12 był wicepremierem, ministrem gospodarki. Startował w wyborach prezydenckich w 1995 i w 2010. Jest posłem ludowców nieprzerwanie od 1989 r. Pełni jednocześnie funkcję prezesa Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych.

We wtorek Pawlak uczestniczył w Płocku w konferencji "Więcej nowych miejsc pracy w regionie" zorganizowanej przez Fundację Polski Kongres Gospodarczy, której jest prezesem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy