Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Sondażowe wyniki: PiS wygrało w 14 województwach. 2 województwa dla PO

PiS wygrało w 14 województwach, największe poparcie uzyskując na Podkarpaciu (53,1 proc.), Lubelszczyźnie (49,9 proc.) i w Małopolsce (49,1 proc.).

PO zwyciężyła jedynie w Pomorskiem (33,7 proc.) i Opolskiem (29 proc.). W tym ostatnim województwie najlepszy wynik (12,7 proc.) uzyskał Kukiz'15.

Nowoczesna najlepszy wynik (9,7 proc.) uzyskała na Mazowszu. PSL zdecydowanie najwyższe poparcie (12,1 proc.) uzyskało w Świętokrzyskiem.

Zjednoczona Lewica uzyskała wynik przekraczający 8-procentowy próg wyborczy dla koalicji jedynie w województwach: kujawsko-pomorskim (9 proc.), warmińsko-mazurskim (8,8 proc.) i zachodniopomorskim (8,1 proc.).

Lista KORWiN największe poparcie zdobyła w Lubuskiem i Zachodniopomorskiem (po 5,8 proc.).

Reklama

Partia Razem do 5-proc. progu wyborczego zbliżyła się tylko na Mazowszu, gdzie poparło ją 4,7 proc. wyborców.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy