Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Sondaż Ipsos: Pięć ugrupowań w Sejmie

Z której partii będzie pochodził przyszły premier? Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości nie słabnie. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego na czele stawki w wyścigu po mandaty w Sejmie. Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska, która zanotowała jednak spadek poparcia w stosunku do badania z początku miesiąca - wynika z badań przeprowadzonych przez Ipsos dla "Wiadomości" TVP1.

Według danych sondażowych do Sejmu wejdą także Zjednoczona Lewica, Kukiz’15, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz partia KORWiN.

PIS może liczyć na 36 proc. poparcia, co daje 222 mandaty.

PO zanotowała spadek poparcia w stosunku do sondażu z początku października (z 25 proc. na 22 proc.). Według badania partia mogłaby wprowadzić do Sejmu 132 posłów.

Na kolejnym miejscu plasuje się ugrupowanie Pawła Kukiza z 8 proc. poparcia (w stosunku do poprzedniego badania wzrost o 1 proc.) To daje 36 mandatów.

Poparcie na poziomie 8 proc. (to minimalny próg wyborczy dla koalicji) ma także Zjednoczona Lewica. Przekłada się to na 43 miejsca w Sejmie.

Znalazłyby się w nim jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe z 5 proc. poparcia (18 mandatów) oraz partia KORWiN także z 5 proc. poparcia (8 mandatów). PSL zanotował spadek o 1 proc., natomiast partia KORWiN wzrost o dwa.

Jak podaje TVP INFO, według badania jeden mandat w Sejmie otrzyma Mniejszość Niemiecka.

Reklama

Zobacz także sondaż przygotowany dla „Faktów” TVN i TVN24:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy