Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Ryszard Petru: Pomysły PiS utrudnią działalność przedsiębiorcom

Zdaniem Ryszarda Petru ​pomysły gospodarcze PiS utrudnią działalność przedsiębiorcom. Na spotkaniu z dziennikarzami, przed wyjazdem do Sochaczewa, lider Nowoczesnej skrytykował zapowiadane przez partię Jarosława Kaczyńskiego opodatkowanie hipermarketów.

Jak mówił Ryszard Petru, sprawi to, że kupujący w tych sklepach będą płacić więcej. - Nie dotknie to Jarosława Kaczyńskiego, który nie kupuje w hipermarketach - skomentował Petru. 

Według PiS, opodatkowanie zagranicznych sklepów wielkopowierzchniowych będzie pomocą dla rodzimych właścicieli sklepów. Zdaniem Ryszarda Petru, propozycje PiS, dotyczące podatków tylko komplikują ten system, co utrudni działalność przedsiębiorcom. 

Prezes Nowoczesnej mówił, że jego partia ma inny pomysł na to, co zrobić, by podatki wpływały do kasy państwa tak, jak powinny. Zdaniem Petru, chodzi o uproszczenie systemu, dlatego należy wprowadzić jedną, 16-procentową stawkę stawkę PIT, CIT i VAT. Lider Nowoczesnej chce też wprowadzenia centralnego rejestru podatkowego. Petru dodał, że nakładanie nowych danin również na konta bankowe i hipermarkety odbija się zazwyczaj na najuboższych. 

Reklama

Ryszard Petru skrytykował też pomysł wprowadzenia podatku katastralnego, czego chce Zjednoczona Lewica. Jego zdaniem, nie można o tym mysleć w Polsce jeszcze przez najbliższe cztery lata.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy