Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

"Rossijskaja Gazieta" oceniła debatę Ewy Kopacz i Beaty Szydło

​Kandydatki na premiera Polski nie wiedzą, jak budować kontakty z Moskwą. Taką opinię prezentuje "Rossijskaja Gazieta". Dziennik twierdzi, że wybory parlamentarne raczej nie wpłyną na zmianę stosunku Warszawy do Rosji, ale mogą zmienić pozycję Polski w Unii Europejskiej.

Gazeta tłumaczy, że w kraju, który uważany był do tej pory za proeuropejski, sympatie wyborców są po stronie partii wzywającej do pragmatyzmu i walki o narodowe interesy Warszawy. "Rządząca Platforma Obywatelska może przegrać ze swoim odwiecznym przeciwnikiem Prawem i Sprawiedliwością" - dodaje "Rossijskaja Gazieta".

W tekście pada stwierdzenie, że niedawna debata Ewy Kopacz i Beaty Szydło pokazała słabość obu kandydatek w kwestiach polityki zagranicznej. Dziennik wybija słowa przedstawicielki PiS o tym, że Rosja powinna być dla Polski partnerem, ale wciąż jest przeciwnikiem.

Reklama

Dalej można przeczytać, że przyszłość Polski na arenie międzynarodowej zależeć będzie od tego, jakie ugrupowania znajdą się w Sejmie, a tego dziś nie da się przewidzieć.  "Po wyborach będą możliwe wszystkie warianty, włączając szeroką koalicję partii liberalnych, socjaldemokratów i chłopów" - konkluduje dziennik.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje