Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

PSL: Podejrzewamy, że PiS chce sprywatyzować lasy

PiS tworzy jakieś mity o rzekomej chęci prywatyzacji lasów, a nie robi nic, żeby przeciwdziałać tej prywatyzacji; podejrzewamy, że PiS celowo nie chce postawić kropki nad i, gdyż chce w perspektywie lasy sprywatyzować - przekonuje poseł PSL Stanisław Żelichowski.

"Póki PSL ma coś do powiedzenia w tej sprawie, póty lasy państwowe będą państwowe" - dodała Urszula Pasławska na czwartkowej konferencji prasowej.

Politycy PSL odnieśli się w ten sposób do środowej sejmowej debaty nt. poselskiego projektu noweli o lasach. Koalicyjne kluby PO-PSL proponują wpisanie do ustawy zakazu prywatyzacji lasów, z kolei PiS twierdzi, że Platforma i ludowcy destabilizują sytuację w tym przedsiębiorstwie i chce odrzucenia projektu.

Żelichowski zaznaczył, że w chwili kiedy PiS zaczął "zbierać podpisy po kościołach, przeciwko prywatyzacji lasów" to cztery kluby parlamentarne - dwa koalicyjne i dwa opozycyjne "uznały, że lasy nie zasługują na to, żeby nimi grać" i postanowiły wpisać do konstytucji zakaz prywatyzacji lasów państwowych.

Reklama

"Sądziliśmy, że w ślad za tym - PiS skoro zbierał podpisy w tej samej sprawie - poprze ten projekt" - powiedział. "Okazało się, że koledzy z PiS zagłosowali przeciwko temu projektowi" - dodał.

Z kolei poseł PSL Marek Gos zaznaczył, że lasom "dzisiaj nic nie grozi", i że jak nigdy dotąd rozwijają się bardzo dobrze. Jego zdaniem lasy mają dobrą kondycję, a PiS "po raz kolejny w sprawach lasów kłamie" i "udaje, że to dzisiejsza koalicja chce te lasy zniszczyć, sprywatyzować".

W środę podczas drugiego czytania poselskiego projektu noweli o lasach sprawozdawca komisji Ewa Wolak (PO) podkreśliła, że projekt noweli wzmacnia i zabezpiecza Lasy Państwowe przed prywatyzacją. Wolak wyjaśniła, że w projekcie noweli przewiduje się możliwość sprzedaży lasów, ale tylko w celu realizacji celów publicznych (np. drogi, linie energetyczne) lub zrównoważonej gospodarki leśnej. Lasów nie będzie można sprzedać w celu pozyskania środków przez budżet państwa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy