Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Premier Ewa Kopacz na Dolnym Śląsku

Tym razem na Dolny Śląsk udaje się Ewa Kopacz i członkowie rządu. Dziś w planach pani premier ma Wałbrzych i Głogów. We wtorek kolejne wyjazdowe posiedzenie rządu we Wrocławiu.

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że odwiedzi dziś Wałbrzych, gdzie będzie mówiła o kwestiach rewitalizacji. Na szeroko rozumiane działania rewitalizacyjne w Polsce na lata 2014-2020 przewidziano 25 mld zł, z czego 22 mld zł będzie pochodzić z programów unijnych, a 3 mld zł ze środków budżetu państwa oraz budżetów samorządów.

"Jak wiecie państwo, Wałbrzych ma swoją smutną historię jeśli chodzi o przemiany, więc ta rewitalizacja dla nich i te pieniądze, które w związku z tym są w nowej perspektywie finansowej - to jest około 22 mld zł plus 3 mld z dodatkowych źródeł, na pewno będą służyć temu, by pięknie odmienić oblicze Wałbrzycha" - powiedziała Ewa Kopacz na poniedziałkowym briefingu przed wyjazdem na Dolny Śląsk. Premier udała się tam koleją. W podróży towarzyszą jej m.in. wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak oraz minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak.

Reklama

Szefowa rządu odwiedzi dziś także Hutę Miedzi "Głogów" należącą do KGHM Polska Miedź S.A. - Będziemy rozmawiać z pracownikami i przedstawicielami zarządu KGHM - oświadczyła.

Trzecia wyjazdowa Rada Ministrów

We Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska, we wtorek odbędzie się trzecia wyjazdowa Rada Ministrów. Poprzednio rząd obradował w Katowicach i w Łodzi.

Wrocław w przyszłym roku będzie Europejską Stolicą Kultury. Rząd ma rozmawiać m.in. o wieloletnim programie, który ułatwi przygotowania do tego wydarzenia. Rada Ministrów zapozna się też m.in. z informacją na temat inwestycji przeciwpowodziowych na Dolnym Śląsku.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama