Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Posłowie PO odwiedzą wyborców w domach

Politycy PO z okręgu lubelskiego uruchomili specjalną stronę internetową, poprzez którą wyborcy mogą zapraszać ich do swoich domów na rozmowę. Tematykę spotkań wskazują zapraszający.

- Chcielibyśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców województwa lubelskiego, które były zgłaszane podczas dotychczasowych spotkań i zaproponować możliwość spotkania w dowolnym miejscu, w domu - powiedziała posłanka Magdalena Gąsior-Marek na konferencji prasowej w środę w Lublinie. - Chcemy też przedstawić jak najszerzej program Platformy Obywatelskiej. Ten program powstał właśnie na bazie spotkań z mieszkańcami - dodał poseł Grzegorz Raniewicz.   

Na spotkanie można zaprosić zarówno obecnych parlamentarzystów jak i wszystkich kandydatów PO w nadchodzących wyborach parlamentarnych w woj. lubelskim. 

Reklama

- Jest to akcja, w której wszyscy uczestniczymy - zaznaczyła posłanka Joanna Mucha. Spotkaniom z posłami i kandydatami PO ma służyć specjalna strona internetowa www.poselskie.pl, gdzie znajduje się formularz, w którym wskazać można termin spotkania i jego tematykę. Chęć spotkania z posłem lub kandydatem wyborcy mogą zgłaszać także mailowo lub telefonicznie.   

- Postaramy się dotrzeć do każdego domu i mieszkania. Do wszystkich, którzy nas zaproszą i pragną dyskutować o przyszłości naszego kraju i regionu - deklarują politycy na stronie internetowej.   

Posłowie podkreślali, że nowa inicjatywa ma też ułatwić kontakt z osobami, które chcą się spotkać i porozmawiać, ale z różnych powodów, np. choroby, nie mogą dotrzeć do biur poselskich. Mówili też, że do biur poselskich zgłasza się wiele osób z różnymi problemami, najczęściej natury prawnej. - Nasze dyżury poselskie w miastach powiatowych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jesteśmy przekonani, że potrzeba bezpośredniego spotkania jest naprawdę duża - dodała Mucha.  

Na liście kandydatów PO do Sejmu w okręgu nr 6 (lubelskim) jest 30 osób. Liderką listy jest Mucha, na drugim miejscu - szef struktur PO w Lubelskiem Włodzimierz Karpiński, na trzecim - Gąsior-Marek.  

W okręgu nr 7 (chełmsko-zamojskim) na czele listy są posłowie: Grzegorz Raniewicz, a za nim kolejno Stanisław Żmijan i Mariusz Grad. Lista kandydatów PO w tym okręgu liczy 24 osoby.   

Do Senatu PO wystawia trzech kandydatów. W okręgu puławskim (nr 14) startuje członek zarządu województwa lubelskiego Paweł Nakonieczny, w bialskopodlaskim (nr 17) - miejscowy adwokat Stefan Karasiński, a w zamojskim (nr 19) - pracownik PGE w Zamościu Mariusz Cichocki.    

W wyborach do Sejmu w 2011 r. w okręgu lubelskim PO zdobyła 26,26 proc. głosów, co dało jej 4 mandaty, a w okręgu chełmsko-zamojskim - 19,82 proc. i 3 mandaty. Nie udało się jej zdobyć żadnego mandatu senatorskiego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy