Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Piotr Zgorzelski: PSL będzie działał na rzecz Polski lokalnej i na rzecz samorządów

Programowa konwencja wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego "Samorząd - tu zaczyna się Polska" rozpocznie się dziś o godzinie dziesiątej na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Poseł Piotr Zgorzelski, przewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego poinformował, że podczas konwencji przedstawiciele wszystkich szczebli samorządu przekażą na ręce prezesa partii Janusza Piechocińskiego kontrakt dla Polski lokalnej - dekalog najważniejszych spraw samorządowych.

- Prezes to podpisze i zobowiąże się, że reprezentacja PSL-u w nowej kadencji Sejmu będzie działała na rzecz Polski lokalnej, na rzecz samorządów - powiedział Zgorzelski. Rzecznik klubu PSL Jakub Stefaniak wyjaśnił, że "dekalog" to zbiór problemów, z którymi borykają się samorządy, a które powinny zostać rozwiązane przez parlament następnej kadencji.

Reklama

- Wiele partii mówi o tym, że samorządy to ważna część sprawowania władzy w Polsce, ale żadna z nich nie przedstawiła do tej pory konkretnych propozycji. My to robimy - powiedział Stefaniuk. Dodał, że podczas konwencji ludowcy na pewno odniosą się do planów Jarosława Kaczyńskiego dotyczących utworzenia dwóch dodatkowych województw. - Samorządowcy są nimi bardzo zaniepokojeni - powiedział Stefaniak. Konwencja odbędzie się na Stadionie Narodowym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy