Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Paweł Kukiz: Nie utworzymy stałej koalicji z żadną z partii

Paweł Kukiz zapewnił, że przedstawiciele jego Ruchu po wejściu do parlamentu nie wejdą w stałą koalicją z żadną z partii. Naszym głównym celem jest doprowadzenie do tego, by nowy Sejm stworzył nową konstytucję i uporządkował prawo - zadeklarował.

- Naszym celem nie jest władza dla władzy. Mało tego - my na pewno nie wejdziemy w stałą koalicję z żadnym z ugrupowań politycznych (...) W najbliższym czasie absolutnie nie wchodzi to w rachubę - powiedział Kukiz podczas czwartkowej konferencji prasowej w Katowicach.

Oświadczył, że chce, by przedstawiciele jego ugrupowania dbali w Sejmie o zmiany w prawie - takie, które będą służyły obywatelom, a nie sitwom. - Jesteśmy ludźmi o bardzo różnych poglądach, ale mamy jeden wspólny cel - Polskę. To jest nasza koalicja - podkreślił.

Reklama

Przypomniał, że jego ugrupowanie pojawiło się przy okazji wyborów prezydenckich i miało zaledwie kila miesięcy na stworzenie struktur - bez żadnych dotacji. - Każda z dużych partii politycznych przeznacza po 30 mln zł na kampanię, my mamy jeden milion - nie wydobytych komuś z kieszeni, tylko ze składek - mówił.

- Nie ma mowy o żadnej trwałej koalicji na dzień dzisiejszy. My mamy tam wejść po to, żeby patrzeć im na ręce i żeby pilnować zmiany prawa. To jest walka Dawida z Goliatem, ale pamiętajcie, że Dawid zwyciężył - podsumował Kukiz.

Trzema filarami strategii Ruchu Kukiz' 15 są: demokracja, bogactwo oraz bezpieczeństwo. Przedstawiciele ruchu Kukiza opracowali projekt ustawy o deregulacji systemowej, który chcieliby przedstawić jako pierwszy w nowym Sejmie.

Kukiz zapowiedział w czwartek, że jeszcze przed wyborami zostanie zaprezentowana strategia "antysitwowa". Wyraził przekonanie, że dziś w Polsce władzę sprawują "grupy, które po '89 roku uwłaszczyły się na państwie i obywatelach, rozdzielają pomiędzy siebie stanowiska, pieniądze i wszelkie profity z naszej ciężkiej pracy".

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

Reklama

Reklama

Reklama