Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

​"Paweł Kukiz bardzo chce się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim"

Wszystko wskazuje na to, że niebawem dojdzie do spotkania Pawła Kukiza z Jarosławem Kaczyńskim. Czy będą rozmawiać o koalicji?

"Z tego co wiem, Paweł Kukiz bardzo chce się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim. Myślę, że do spotkania dojdzie. To jest bardzo sympatyczna wiadomość" - powiedział Miłosz Lodowski, rzecznik Ruchu Pawła Kukiza, w Telewizji Republika.

To odpowiedź na wyciągniętą rękę Jarosława Kaczyńskiego.

"Być może uda się osiągnąć jakieś porozumienie. Nie ukrywam, że pan Kukiz bardzo mnie zainteresował jako polityk i chciałbym go poznać. W tym cały ambaras, by dwóch chciało naraz" - mówił w czerwcu prezes PiS.

W przypadku gdyby PiS wygrało wybory, ale nie zdobyło samodzielnej większości, to "ugrupowanie" Pawła Kukiza będzie najbardziej prawdopodobnym koalicjantem partii Jarosława Kaczyńskiego, z przyczyn oczywistych: PO jest największym konkurentem, za SLD wciąż ciągnie się odium partii postkomunistycznej, Nowoczesna.pl to dla PiS "przystawka" PO, a PSL było w ostatnich latach ostro przez PiS atakowane. Pozytywne sygnały wysyłane są z PiS jedynie w kierunku Kukiza. Tylko co na te zaloty sam zainteresowany?

Reklama

Koalicja Kukiza z PiS jest możliwa? Dołącz do dyskusji!

Reklama

Reklama

Reklama