Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Nowy spot PO. Pada nazwisko Andrzeja Dudy

Platforma Obywatelska prezentuje nowy spot wyborczy, atakuje w nim swojego największego rywala, czyli Prawo i Sprawiedliwość i pyta, kto tak naprawdę stoi za SKOK-ami. W nagraniu pojawiają się m.in. nazwiska Beaty Szydło, Andrzeja Dudy, jak i senatora Grzegorza Biereckiego. - Za SKOK-i zapłacimy wszyscy - przekonuje PO.

Spot zatytułowany "SKOK, na Polskę?" nawiązuje do afery wokół kas oszczędnościowych. W nagraniu wymieniany jest między innymi Grzegorz Birecki, który startuje do Senatu z własnego komitetu wyborczego. Poparcia udzielił mu prezes PiS Jarosław Kaczyński. W marcu Birecki został zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego PiS po doniesieniach medialnych o nieprawidłowościach w SKOK-ach.

"Siatka kolesi odcina kupony. Senator Grzegorz Bierecki. Do spółki której jest udziałowcem, przetransferowano ponad kilkadziesiąt milionów złotych" - słyszymy głos zza kadru. Ze spotu można dowiedzieć się, że wartość jego środków pieniężnych przekracza 20 milionów złotych.

Reklama

Pojawia się też nazwisko brata senatora, Jarosława Biereckiego, który jest radnym Prawa i Sprawiedliwości. Platforma przekonuje w nagraniu, że "w 2014 roku zarobił ponad 300 milionów złotych i zasiadał w ponad 10 radach nadzorczych".

"Za SKOK-i zapłacą wszyscy"

W spocie zaatakowany został również obecny prezydent. "Andrzej Duda, będąc ministrem z PiS, według mediów, w sprawie niekorzystnej dla SKOK-ów ustawy opierał się na badaniach wykonanych na zlecenie SKOK-ów" - słyszymy. 

Platforma Obywatelska przekonuje w spocie, że za SKOK-i zapłacą wszyscy Polacy z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a kwota szacowana jest na ponad trzy miliardy złotych. Przypomina też, że prokuratura wszczęła ponad dwa tysiące śledztw w sprawie SKOK-ów.

Na koniec wymieniane jest nazwisko Beaty Szydło. "Kandydatka PiS na premiera zapowiedziała, że jednym ze źródeł finansowania programu PiS ma być podatek bankowy, co zadziwiające SKOK-i nie zostaną nim objęte" - słyszymy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy