Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

​"Newsweek": Komisja Pawła Kukiza

Paweł Kukiz drobiazgowo prześwietla chętnych do startu w jesiennych wyborach parlamentarnych w barwach jego ugrupowania. W przesłuchaniach bierze udział zaprzyjaźniony z Kukizem psychiatra - podaje "Newsweek".

"Podczas przesłuchań padają najróżniejsze pytania. Najróżniejsze. 'Co to jest marksizm kulturowy?', 'Skąd pan ma majątek?', 'Za co pan kupił dom?', 'Dlaczego banki powinny zostać zrepolonizowane?', 'Proszę wyjaśnić zasady ordynacji z jednomandatowymi okręgami wyborczymi'. Część rozmów jest nagrywana" - relacjonuje na łamach tygodnika jeden z przesłuchiwanych kandydatów.

Reklama

W "komisji Kukiza" w Krakowie zasiada psychiatra. Co ciekawe, nazywa się... Paweł Kukiz-Szczuciński.

"Ten psychiatra uczestniczył w kilku takich rozmowach. Przychodził, siadał z boku, czasem o coś spytał, ale głównie obserwował. Czułem się nieswojo, wiedząc, że w komisji egzaminacyjnej przygląda mi się lekarz. Jak się okazało, człowiek nazywa się tak samo jak Kukiz" - relacjonuje osoba ubiegająca się o miejsce na listach.

Sam zainteresowany na łamach "Newsweeka" komentuje swój udział następująco:

"Jestem przede wszystkim zaangażowany w moją pracę zawodową i charytatywną, które są dla mnie najważniejsze. Nie jestem politykiem i nie zamierzam kandydować do parlamentu. Jestem mężem kuzynki Pawła Kukiza. Od momentu śmierci jego ojca jestem z nim w kontakcie, wraz z rodziną staramy się go wspierać, jak umiemy najlepiej" - wyjaśnił psychiatra.

Tymczasem Paweł Kukiz skomentował na Facebooku doniesienia prasowe, jakoby jego ruch był "w ruinie".

"13,5% w sondażach dla Ruchu, który zaczął się kształtować 3 miesiące temu (tuż po wyborach prezydenckich), ZERO pieniędzy (w przeciwieństwie do partii, które na kampanię przeznaczają dziesiątki milionów złotych wyrwanych nam z kieszeni) i przy frontalnym ataku partyjnych mediów to ruina. Ale Systemu" - napisał Paweł Kukiz.

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Kukiz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje