Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

"Mocne eksponowanie Michała Kamińskiego przyczyną porażki PO"

Michał Kamiński przyczyną porażki Platformy Obywatelskiej? Taką diagnozę stawia poseł dwóch ostatnich kadencji i szef siedleckich struktur partii Jacek Kozaczyński. Jego zdaniem, zbyt mocne eksponowanie byłego spin doktora PiS było jedną z głównych przyczyn spadających notowań PO. W ocenie polityka, Platformie udało się podnieść notowania w ostatnich dniach po tym, jak sztab zdecydował o "schowaniu" na kilka dni Michała Kamińskiego.

Reklama

Gość Polskiego Radia RDC ocenił też, że w pierwszej kolejności w Platformie Obywatelskiej powinny odbyć się wybory przewodniczącego partii. Zwrócił uwagę, że według przyjętych zasad najpierw wybierany jest szef partii, a dopiero później wybory schodzą na niższe szczeble.  Jacek Kozaczyński stwierdził, że podobną opinię prezentuje część członków Rady Krajowej PO. Poseł Platformy przypomniał, że jedyną osobą nie mającą pełnej legitymacji do pełnienia funkcji jest Ewa Kopacz, która jest tylko pełniącą obowiązki przewodniczącej.

Reklama

Kozaczyński tuż przed rejestracją list zrezygnował ze startu w wyborach. Napisał też pismo, w którym przedstawił swoją diagnozę sytuacji w PO. Nie chcąc wpływać negatywnie na kampanię Platformy złożył je u notariusz, którą upoważnił do upublicznienia jego treści po wyborach. W rozmowie z RDC zapowiedział, że nastąpi to do 3 listopada.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy