Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Marcin Mastalerek pozwany w trybie wyborczym za "układ podkarpacki"

Marek Poręba - podkarpacki poseł Platformy Obywatelskiej - złożył w trybie wyborczym pozew przeciwko posłowi Prawa i Sprawiedliwości Marcinowi Mastalerkowi.

Według Poręby rzecznik sztabu wyborczego PiS dopuścił się nadużyć w jednym z publicystycznych programów odnośnie określenia Podkarpacia w związku z jedną z afer, w której pojawia się nazwisko posła z regionu.

- To niedopuszczalne - podkreśla poseł Poręba. Według Poręby, Mastalerek obraził wszystkich mieszkańców Podkarpacia, mówiąc o "układzie podkarpackim".

Komentarz to skutek podejrzeń wobec szefa podkarpackich ludowców. Jan Bury miał wpływać na decyzje dotyczące konkursów na stanowiska w delegaturach NIK.

W tej sprawie prokuratura zamierza postawić zarzuty. Był wniosek o uchylenie immunitetu ale nie został rozpatrzony przez Sejm, który zakończył już swoją kadencję.

Reklama

Zaproszenie dla Mastalerka

Poseł Marek Poręba zaznacza, że nie występuje w obronie konkretnych osób, ale walczy o dobre imię Podkarpacia. Tłumaczy, że chodzi mu o "charakter wypowiedzi" politycznego konkurenta. 

Obok złożenia pozwu, Poręba wystosował także zaproszenie do posła Mastalerka, by odwiedził Podkarpacie i zobaczył jak wygląda w rzeczywistości.   

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje