Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Logo wyborcze Zjednoczonej Lewicy

Przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy zaprezentowali w sobotę w Warszawie logo wyborcze. To połączone dwie połówki serca. "Nasze serce bije po lewej stronie" - przekonywała wiceprzewodnicząca SLD Paulina Piechna-Więckiewicz.

Logo na bocznej ścianie kamienicy przy ul. Solec w Warszawie odsłonili przedstawiciele partii wchodzących w skład koalicji: SLD, TR, PPS, UP i Zieloni.

Współprzewodnicząca Twojego Ruchu Barbara Nowacka mówiła, że lewica chce całym sercem budować Polskę nowoczesną, przyjazną, sprawiedliwą społecznie. "Polskę, w której będziemy wszyscy mieli równe prawa, szanse i możliwości. Polskę, która będzie walczyła o najuboższych, o prawo do pracy, prawo do mieszkania i prawo do bezpiecznej starości. Taką Polskę - lewicowych wartości - będziemy budować" - podkreśliła.

Reklama

Dopytywana o szanse koalicji na wejście do Sejmu, podkreśliła, że w sondażach koalicja ma 11 proc. i ciężko określić ten odsetek jako "nikły". "Szanse Zjednoczona Lewica ma bardzo duże. A przez najbliższe dwa miesiące udowodnimy, że warto na nas głosować" - mówiła.

"To, co my mamy do powiedzenia, nie powie ani PO, ani PiS, a nawet jeśli powiedzą, nie dotrzymają jak zwykle słowa" - dodała.

Zapowiedziała, że 13 września odbędzie się konwencja koalicji Zjednoczona Lewica.

Wiceprzewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej Bogdan Chrzanowski podkreślił, że "PPS nie musi udowadniać, że jest partią lewicową". Podkreślił, że z zadowoleniem przyjął inicjatywę OPZZ, który zainicjował rozmowy koalicyjne.

Współprzewodniczący Zielonych Adam Ostolski zaznaczył, że jednym z celów koalicji jest zasilenie zieloną energią polskich miast, miasteczek i wsi. "Będziemy zwiększać wsparcie dla energii odnawialnej tak, by do 2030 r. co najmniej 20 proc. energii elektrycznej było wytwarzane ze źródeł odnawialnych" - deklarował. Według niego chodzi przede wszystkim o wspieranie gmin, by stawały się samowystarczalne w wytwarzaniu energii.

Katarzyna Piekarska z SLD zwróciła uwagę na duży udział kobiet w lewicowej koalicji. W sobotniej prezentacji loga nie brali udziału ani szef SLD Leszek Miller, ani współlider TR Janusz Palikot. "Gdy się kobiety za coś biorą, to to jest skazane na sukces" - zaznaczyła.

Pytana o to, z którego okręgu i miejsca wystartuje, odpowiedziała, że będzie druga na warszawskiej liście, zaraz za Barbarą Nowacką, która tę listę otworzy. "Chodź tu Baśka, bo pomyślą, że się nie lubimy" - zwróciła się do Nowackiej Piekarska. Według niej z warszawskiej listy wystartują także m.in. Piotr Gadzinowski i Krystian Legierski.

W wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października, obok KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+Zieloni ma wystartować również Komitet Zjednoczona Lewica, zgłoszony i zarejestrowany w PKW przez SdPl i ruch Wolność i Równość.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy