Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Listy Pawła Kukiza. "Synergia w miejsce walki klas"

W czwartek Paweł Kukiz przedstawił liderów list swojego ruchu we wszystkich okręgach wyborczych do Sejmu. Zdaniem rzecznika ruchu Kukiz'15 Miłosza Lodowskiego listy proponują wyborcom "synergię klas w miejsce walki klas i mają służyć naprawie Rzeczpospolitej oraz dobru obywateli".

Kukiz w czwartek na jednym z portali społecznościowych odczytał nazwiska osób, które znajdą się na czołowych trzech miejscach list wyborczych we wszystkich okręgach.

We Wrocławiu jedynką będzie twórca Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki, w Kielcach muzyk znany pod pseudonimem Liroy - Piotr Marzec, a w stolicy o mandat powalczy Paweł Kukiz.

Listy otwierają również związani z Ruchem Narodowym Robert Winnicki (okręg legnicko-jeleniogórski) oraz Krzysztof Bosak (Lubuskie), a z drugiego miejsca w okręgu szczecińskim wystartuje w wyborach był europoseł Ligi Polskich Rodzin i działacz RN Sylwester Chruszcz.

Reklama

W Opolu na czele listy będzie były burmistrz Nysy i obecnie bliski współpracownik Kukiza Janusz Sanocki, natomiast w Białymstoku szef Młodzieży Wszechpolskiej Adam Andruszkiewicz. W Płocku liderem jest przedsiębiorca i właściciel browaru Marek Jakubiak.

Listy są już gotowe

W piątek w rozmowie z PAP Lodowski poinformował, że gotowe są już pełne listy kandydatów i zostaną one opublikowane w najbliższych dniach.

"Na ostatnich miejscach naszych list będą ludzie z Demokracji Bezpośredniej, również Paweł Tanajno, który kandydował na urząd prezydenta" - dodał Lodowski.

W ocenie rzecznika, personalny skład list to odpowiedź na "zjawisko wykluczenia za poglądy, które można obserwować w ostatnich latach w Polsce".

"Media koncentrują się na tym, że na naszych listach są np. osoby związane z Ruchem Narodowym. Stanowią one jednak nieznaczny procent. Mamy też ludzi związanych Kongresem Kobiet. Przede wszystkim chodzi o to, że wszyscy zostali oddolnie zaakceptowani przez lokalne struktury ruchu" - powiedział Lodowski.

Zaznaczył, że ruch Kukiza - w odróżnieniu do kilku partii, które chcą rządzić - proponuje wyborcom "w miejsce walki klas synergię klas".

Podkreślił, że w publicznej dyskusji "zupełnie pomijany jest głos młodego pokolenia".

"Oczywiście w naszym ruchu ścierają się zróżnicowane poglądy. Dyskusje nie są łatwe, ale u nas się rozmawia i ma to służyć dobru obywateli i naprawie polskiego państwa. Wyborca ostatecznie zdecyduje, czy odda głos na naszych kandydatów" - mówił Lodowski.

Wybory do parlamentu odbędą się 25 października.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy