Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Leszek Miller: Nakłady na służbę zdrowia jak w Unii Europejskiej

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller powiedział w sobotę w Gdańsku, że nakłady w Polsce na służbę zdrowia powinny wynosić tyle, ile średnio w Unii Europejskiej tj. 7 procent PKB, a jednostki medyczne nie powinny być prywatyzowane.

Konferencja prasowa lidera SLD odbyła się przed billboardem Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni z hasłem "Nie chcę umrzeć w kolejce do lekarza", przedstawiającym małą dziewczynkę patrzącą na leżącego na podłodze na korytarzu ośrodka zdrowia starszego mężczyznę.

"Trzeba za wszelką cenę odejść od limitów, które często skazują ludzi na taką sytuację, którą widać na tym plakacie. Uważamy, że można z powodzeniem przyjąć rozwiązanie, że każdy obywatel Rzeczpospolitej jest ubezpieczony - zatem można odejść od całej tej biurokracji, która często powoduje niepotrzebne wydłużenie całego procesu leczenia" - mówił Miller.

Reklama

Szef SLD podkreślił, że zgodnie z konstytucją to "państwo polskie jest odpowiedzialne za stan zdrowia i życia obywateli".

"W związku z tym publiczna służba zdrowia musi być głównym podmiotem służącym obywatelom. I dlatego też jesteśmy przeciwni dalszej prywatyzacji i komercjalizacji (...). To prowadzi do sytuacji, gdzie placówki ochrony zdrowia są nastawione na zysk, na wykonanie rozmaitych wskaźników i limitów, to powoduje, że zdrowie staje się towarem, a pacjent przedmiotem funkcjonowania gry rynkowej" - dodał Miller.

Przypomniał, że kompleksowy program wyborczy koalicji Zjednoczonej Lewicy przedstawi na niedzielnej konwencji.

Kandydaci Zjednoczonej Lewicy

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano także zarejestrowaną listę kandydatów Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni w okręgu gdyńsko-słupskim nr 26. Otwiera ją Leszek Miller, na kolejnych miejscach znajdują się: pielęgniarka Dorota Gardias (bezpartyjna), b. poseł SLD Andrzej Różański, nauczycielka Elżbieta Markowska oraz wójt gminy Gniewino Zbigniew Walczak (bezpartyjny). Kandydatem do Senatu w jednym z okręgów jest wójt gminy Kołczygłowy Wacław Kozłowski z ramienia SLD.

Ogółem na liście kandydatów Zjednoczonej Lewicy do Sejmu w okręgu gdyńsko-słupskim jest 19 przedstawicieli SLD, pięć osób bezpartyjnych, trzech przedstawicieli Twojego Ruchu oraz jeden reprezentant Zielonych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy