Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Konarski: Remis przyniósł porażkę Ewie Kopacz i PO

Kto był lepszy w spotkaniu Ewy Kopacz z Beatą Szydło? Dr hab. Wawrzyniec Konarski ogłasza remis. Jednak w ocenie politologa z Uniwersytetu Jagiellońskiego jest to remis, który Ewie Kopacz i PO przyniósł porażkę, a Beacie Szydło i PiS-owi - zwycięstwo.

"Debata dowiodła też, że PiS bije się o większość w Sejmie, ponieważ boi się, że prezydent Andrzej Duda mógłby zostać sam" - dodaje Wawrzyniec Konarski.

Oceniając ogólnie spotkanie zwraca uwagę, że Beata Szydło wypadła "dość dobrze". Na plus zalicza jej nawoływanie do zjednoczenia społeczeństwa.


Smutni politycy Platformy

Politolog z UJ podkreśla, że bardzo wiele o realiach w obu partiach mówi zestawienie entuzjazmu działaczy PiS i samej Beaty Szydło z idącą w otoczeniu smutnych polityków PO Ewą Kopacz.

Zdaniem Konarskiego, pokazuje to, że premier jest sama. "Nie ma w Platformie dużej grupy ludzi, która by ją wspierała. Ewa Kopacz podkreślała, że "chce i stara się". Jednak to jest już znany chwyt i nie przysporzy jej wyborców" - uważa Wawrzyniec Konarski.

W ocenie politologa najsłabiej wypadła ta część debaty, która dotyczyła polityki zagranicznej Polski. Obie panie, uważa Wawrzyniec Konarski, powtarzały argumenty, które już znamy.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy