Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

​Jarosław Kaczyński: Liczymy na zwycięstwo

- Po to, żeby w kraju nastąpiła zmiana, potrzebny jest program - powiedział w Katowicach szef PiS Jarosław Kaczyński, otwierając w piątek po południu trzydniową konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości i ugrupowań z PiS współpracujących.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że konwencja jest poświęcona "przygotowaniom do dobrej zmiany". "Temu, by nasz kraj po wyborach, a liczymy tu na zwycięstwo, rzeczywiście stał się inny, stał się lepszy, lepszy pod każdym względem" - powiedział prezes PiS. "Po to, żeby taka zmiana nastąpiła, potrzebny jest program" - podkreślił Kaczyński.

Reklama

"Jestem przekonany, że gdy w końcu sierpnia, we wrześniu, w październiku będzie trwała kampania wyborcza, będziemy gotowi" - zapewnił. Według niego, będzie wtedy gotowy konkretny projekt. "W miarę możliwości szczegółowy projekt tego wszystkiego, co chcemy uczynić dla Polski, w interesie Polaków, w interesie naszej przyszłości" - powiedział Kaczyński.

Będzie to projekt - mówił szef PiS - tego, co "chcemy uczynić, by Polska była dziś i była jutro, by Polska trwała".   

"Musimy przywrócić normalność"

"Musimy przywrócić normalność, polityka nie jest niczym złym, polityka jest po to, żeby realizować interes wspólny, aby realizować dobre projekty. O tych projektach trzeba mówić, trzeba dyskutować i się spierać, o te projekty powinny się spierać główne siły polityczne w naszym kraju" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Stwierdził, że PiS wielokrotnie próbował taki sposób uprawiania polityki wprowadzić do życia publicznego w Polsce. "To nasze dzisiejsze spotkanie, mówię o jego kształcie, jest podobne do spotkań, które odbywaliśmy już od przynajmniej 2009 roku" - dodał Kaczyński.

Według prezesa PiS potrzebne jest przywrócenie polskiej polityce wymiaru merytorycznego. "Z tym merytorycznym wymiarem jest w ostatnich latach, a może w ostatnich 25 latach, duży problem, w ostatnich latach te kwestie zostały bardzo, ale to bardzo odsunięte i zastąpione przez różnego rodzaju gry, widowiska, eventy, jak to się dzisiaj mówi, a to wszystko, co stanowi o prawdziwym sensie prowadzenia polityki, zostało poza politykę wyprowadzone" - powiedział Kaczyński.

Zdaniem prezesa PiS, trzeba uczynić wszystko, aby "ten stan, jaki dzisiaj uznajemy za niewłaściwy", zaczął się zmieniać. "Być może nasza polityka wejdzie na inne tory, które prowadzą do rzeczywistych sukcesów całego społeczeństwa, narodu. Wierzę, że tak się stanie" - podkreślił.

PiS obraduje

Podczas trzydniowej konwencji PiS i współpracujących z nim ugrupowań, zatytułowanej "Myśląc: Polska",  zaprezentowane zostaną tezy programowe, odbędzie się także dyskusja nad zgłoszonymi przez ekspertów i polityków PiS pomysłami. Wśród propozycji programowych, które mają zostać zaprezentowane na konwencji ma być m.in. ograniczenie liczby nowych przepisów, reindustrializacja, Pakiet Praworządności Podatkowej i Karta Drobnego Przedsiębiorcy, powołanie Ministerstwa Gospodarki i Rozwoju, powrót do MSWiA, zwiększenie środków na wojsko.

Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Kaczyński | Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne