Reklama

Reklama

Wybory parlamentarne 2015

Ewa Kopacz: Tylko PO może zatrzymać PiS przed zwycięstwem

Głosujcie na Platformę Obywatelską - zachęca premier Ewa Kopacz. Szefowa PO przekonuje, że jedynie jej ugrupowanie może zatrzymać marsz Prawa i Sprawiedliwości po władzę.

Ewa Kopacz została zapytana przez dziennikarzy o dzisiejsze słowa liderki Zjednoczonej Lewicy, Barbary Nowackiej, która powiedziała, że jeśli jej koalicja zwycięży, córka pani premier nie będzie musiała wyjeżdżać z kraju. Wcześniej Katarzyna Kopacz-Petranyuk powiedziała, że w przypadku wygranej PiS, ona uda się na emigrację.

Premier ucięła spekulacje na ten temat. - Jedno jest pewne. Ma męża, który jest Kanadyjczykiem, a teraz też jest już również Polakiem i zdecydowali, że będą w Polsce - podkreśliła. Zaapelowała do wszystkich, którzy chcą głosować na Lewicę czy Nowoczesną, by jednak poparli kandydatów Platformy. - Tylko oni są w stanie zatrzymać PiS przed zwycięstwem - dodała.

Reklama

W poniedziałek szefową rządu czeka telewizyjny pojedynek z kandydatką PiS na premiera Beatą Szydło. Na pytanie, czy przygotowuje się już do debaty, odparła, że jeszcze nie.

Ewa Kopacz wzięła udział w otwarciu finału rozgrywek o Puchar Orlika dla młodych piłkarzy na warszawskim Torwarze.

Reklama

Reklama

Reklama