Reklama

Reklama

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Radosław Sikorski: To najważniejsze wybory od lat

Szef MSZ Radosław Sikorski, podczas małopolskiej konwencji PO w Krakowie, powiedział, iż "Unia Europejska stoi wobec wyzwań związanych z niepokojami na Wschodzie i prawicowymi populistami za Zachodzie, dlatego zbliżające się wybory do PE są najważniejszymi wyborami od lat".

Według niego, obecnie Polska ma najlepszy czas od złotego okresu, kiedy Kraków był stolicą Rzeczypospolitej, ale stoją też przed nami wyzwania, bo - mówił Sikorski - historia ruszyła z kopyta.

Reklama

- Mimo tego, że my Polacy bezpiecznie przeszliśmy kryzys w strefie euro, to dziś stawiamy czoła innym wyzwaniom, niepokojom na Wschodzie - mówił minister spraw zagranicznych.

Sikorski przestrzegał, że w wyborach europejskich "musimy postawić na bezpieczeństwo i zapobiec, żeby parasol, który otwieramy nie był zardzewiały i dziurawy i nie potrząsali nim wariaci".

- Dziś stoimy wobec wielkich wyzwań, każda decyzja może być brzemienna w skutkach dla Polski i Europy, dlatego sterem państwa muszą sterować ludzie odpowiedzialni - podkreślił Szef MSZ.

Według niego Polska pod rządami PO cieszy się na całym świecie "zaufaniem i gotowością do sojuszniczego wsparcia". - Głosem Polski mówi coraz więcej stolic europejskich (...) Zależy nam na Polsce, jako synonimie odpowiedzialności i przewidywalności - podkreślił Sikorski.

Sprawdź, jak kandydaci do Parlamentu Europejskiego odpowiadali na wasze pytania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje