Reklama

Reklama

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

​PSL wygrało z PiS, a Gowin przegrał z Korwinem

Warszawski sąd ogłosił dwa wyroki w trybie wyborczym - ​PSL wygrało z PiS, a Polska Razem przegrała z Januszem Korwin-Mikkem.

Polskie Stronnictwo Ludowe skarżyło PiS za wypowiedzi dotyczące sprawy negocjacji unijnych funduszy dla polskiej wsi. Prawo i Sprawiedliwość informowało wyborców między innymi, że w 2006 roku uzyskało 32,6 miliarda euro w perspektywie budżetowej Unii na lata 2007-2013.

Reklama

Podawano także informację, że koalicja PO-PSL wynegocjowała w 2013 roku zaledwie 28,5 miliarda euro, czyli o 4 miliardy euro mniej, niż w poprzedniej perspektywie budżetowej.

Sąd przyznał rację ludowcom i ocenił, że jest zupełnie odwrotnie niż twierdzi PiS. Za podanie nieprawdziwych informacji partia Jarosława Kaczyńskiego będzie musiała opłacić publikację sprostowania w "Super Expressie" i wpłacić 10 tysięcy złotych na cel społeczny.

Z kolei pozew Polski Razem ws. wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego o Holokauście został oddalony. Sąd uznał, że słowa lidera Kongresu Nowej Prawicy nie są agitacją wyborczą. 

"Sąd uznał, że jest to informacja nieprawdziwa, jest to dla każdego Polaka i Europejczyka sprawa oczywista. Natomiast oddalił wniosek z tego powodu, że uznał, iż wygłoszone zdanie przez Korwin-Mikkego, że nie ma dowodu na to, że Hitler wiedział o Holocauście, nie jest materiałem wyborczym, a także nie ma cech agitacji wyborczej" - powiedziała adwokat Lidia Bagińska. 

Polska Razem zapowiedziała złożenie zażalenia na postanowienie sądu do Sądu Apelacyjnego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje