Reklama

Reklama

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Kongres Nowej Prawicy przedstawił kandydatów do PE

Lekarz z Kolbuszowej Waldemar Zarębski, reżyser teatralny Lech Walicki i córka Janusza Korwin-Mikkego - Anna - to niektórzy z kandydatów Kongresu Nowej Prawicy do PE w okręgu nr 9, obejmującym województwo podkarpackie.

Zarębski, który otwiera tamtejszą listę, przekonywał w piątek na konferencji prasowej w Rzeszowie, że Kongres skupia ludzi, którzy mają "najzdrowsze podejście do UE".

Reklama

- Nasz stosunek do UE nie zmienił się od lat. Jeszcze przed referendum akcesyjnym staraliśmy się namówić Polaków, że UE jest złem. A teraz jaką Unię widzą Polacy? Zbiurokratyzowaną, która narzuca nam jeden słuszny światopogląd. UE zmierza do totalitarnego superpaństwa - mówił Zarębski.

Przekonywał, że UE należy zredukować do strefy Schengen (swobodnego przemieszczania się osób w ramach zniesienia kontroli na granicach wewnętrznych krajów członkowskich) oraz wspólnego rynku. - Po to idziemy do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział Zarębski.

Drugie miejsce na podkarpackiej liście KNP zajmuje Damian Małek z Rzeszowa, student Politechniki Rzeszowskiej i wiceprezes podkarpackich struktur tego ugrupowania. Trzecie miejsce przypadło Januszowi Jadachowi z Tarnobrzega, pracownikowi banku.

Z czwartego miejsca startuje Grzegorz Kida ze Stalowej Woli, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Piąte przypadło Arturowi Mryczce z Mielca. Aktor i reżyser teatralny Lech Walicki znajduje się na miejscu szóstym.

Kolejne miejsca zajmują kobiety: Ewelina Olender-Wajda, Bożena Berkowicz (przedsiębiorca z Krosna), mielczanka Magda Chojnacka. Listę zamyka córka lidera KNP, projektantka Anna Korwin-Mikke.

25 maja Polacy wybiorą 51 europosłów w 13 okręgach wyborczych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje