Reklama

Reklama

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Kaczyński: Polska małych i średnich miast jest zapomniana

Polska małych i średnich miast, to obecnie Polska poza głównym nurtem przemian, Polska zapomniana - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zorganizował briefing prasowy na rynku w Zamościu (Lubelskie).

- Polska małych i średnich miast, to z jednej strony ogromny potencjał do wykorzystania, ale z drugiej strony, to jest Polska dzisiaj zaniedbywana, likwiduje się zakłady pracy, nie rozbudowuje się infrastruktury, młodzi nie mają szans. Ta Polska jest poza głównym nurtem przemian, jest można rzec zapomniana - podkreślił Kaczyński.

Reklama

Jak ocenił, "rząd Donalda Tuska całkowicie lekceważy" Polskę małych i średnich miast. - Wybory (do PE) będą szczególnie ważne dla tej Polski, mieszkańcy średnich i mniejszych miast, polskich wsi powinni uczestniczyć w wyborach, bo to jest referendum w sprawie tej Polski, w sprawie tego, czy ta Polska będzie traktowana inaczej - jako pełnoprawna część Rzeczypospolitej, czy też nie - powiedział lider PiS.

Zapewniał, że jest alternatywa dla rządu PO-PSL. - Są plany wykorzystywania środków europejskich, które nie są w tej chwili wykorzystywane dla rozwoju tej Polski (...) są plany odnoszące się do tworzenia miejsc na wsi i w mniejszych ośrodkach miejskich, są różnego rodzaju projekty infrastrukturalne - zaznaczył.

Kaczyński poparł kandydaturę lidera listy PiS do PE w Lubelskiem prof. Waldemara Parucha. - To politolog bardzo wysokiej klasy, człowiek, który w europarlamencie będzie mógł się od razy znakomicie odnaleźć, człowiek pracowity, rzetelny, na którego zawsze można liczyć - mówił prezes PiS.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje