Reklama

Reklama

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Gowin: Tusk i Kaczyński od dziesięciu lat toczą wojnę

Premier Donald Tusk i szef PiS Jarosław Kaczyński od lat toczą wyniszczającą wojnę - mówił Jarosław Gowin. I wzywał wyborców rozczarowanych PO i PiS, by głosowali na jego partię - Polskę Razem.

- Donald Tusk i Jarosław Kaczyński od dziesięciu lat toczą wojnę, która niszczy polską politykę, oddala nas od rozwiązywania problemów ważnych dla milionów normalnych Polaków. Próbują nas przekonać, że różnią się prawie we wszystkim. (...) W rzeczywistości są do siebie tak podobni - Kaczor i Donald, Donald i Kaczor, nie wiadomo, który jest który - mówił w poniedziałek Gowin, trzymając maskotki Kaczora Donalda.

Szef Polski Razem przekonywał na konferencji prasowej w Sejmie, że głosowanie na PO i PiS oznacza zmarnowanie głosu. - Dziś wiemy już, że kolejne obietnice Tuska są słowami bez pokrycia, wiemy też, jak bardzo nieskuteczny jest jako lider największej partii opozycyjnej Jarosław Kaczyński - stwierdził.

Reklama

Uzasadniając podobieństwo Kaczyńskiego i Tuska, mówił: "W rzeczywistości, gdy Donald Tusk podnosi podatki, to Jarosław Kaczyński zapowiada, że po dojściu do władzy podniesie je jeszcze bardziej. Gdy Donald Tusk robi skok na 150 mld zł emerytalnych oszczędności Polaków, to Jarosław Kaczyński zapowiada, że on ograbi Polaków z oszczędności emerytalnych jeszcze bardziej".

Gowin wezwał wyborców PO i PiS, aby "tym razem nie marnowali głosu" i wyborach do PE poparli Polskę Razem.

Obecny na konferencji europoseł Polski Razem Paweł Kowal oświadczył z kolei, że chce ogłosić nową modę w polityce na to, "by pokochać mniejsze, nowe i głosować na inne partie niż Kaczor Donald". - Tylko ci, którzy chcą, by było tak jak jest, głosują na +Kaczora Donalda+, inni wybierają sobie coś innego - apelował Kowal.

Politycy Polski Razem zaprezentowali też podczas konferencji najnowszy spot wyborczy ugrupowania. Na filmiku widać "gadające głowy" premiera Donalda Tuska i lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego, a następnie fragment wystąpienia Kaczyńskiego, który mówi: "nadszedł czas na dobre zmiany". Później w tle słychać głos lektora: "Oni chętnie mówią o dobrych zmianach, w praktyce nie chcą reformować państwa, ale kłócą się tylko o władzę".

Następnie lektor przekonuje słuchaczy, że "jest polityk, który miał odwagę reformować państwo". "Jarosław Gowin dokonał deregulacji zawodów, dzięki której tysiące młodych Polaków mają szanse na prace w Polsce, a nie na emigracji. Dzięki reformom Gowina Polska wyraźnie awansowała w prestiżowych rankingach wolności gospodarczej, Banku Światowego i "The Wall Street Journal" - podkreślono w spocie. Lektor zwraca też uwagę, że "Gowin ograniczał przywileje prawników i skutecznie bronił polskiej konstytucji przed Donaldem Tuskiem". "Dobre zmiany są możliwe, nie zmarnuj głosu na tych, którzy potrafią tylko gadać; 25 maja głosuj na Polskę razem Jarosława Gowina" - słychać na koniec filmiku.

Gowin poinformował też w poniedziałek, że ruszyła strona internetowa niezmarnujglosu.eu, gdzie wyszczególniono obietnice Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, które "pozostały słowami bez znaczenia".

Sprawdź, jak eurokandydaci odpowiadali na wasze pytania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy