Reklama

Reklama

Wszystkich Świętych 2008

Zmiany w ruchu na Wszystkich Świętych

W najbliższą sobotę Wszystkich Świętych. Związane jest to z tłumami wiernych odwiedzających cmentarze, a co się z tym wiąże, również z utrudnieniami na drogach i zmiana kursów komunikacji miejskiej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Kierowcy w muszą się liczyć w dniach od 1 do 2 listopada z następującymi zmianami w ruchu:

Reklama

Rejon cmentarza ul. Świerkowa - Brzostów

- dojazd do cmentarza będzie możliwy tylko od strony ul. Okrężnej,

- wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Świerkowej w kierunku do ul. Sikorskiego (zakaz wjazdu od ul. Sikorskiego),

- wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Malinowej w kierunku do ul. Wojska Polskiego (zakaz wjazdu od ul. Wojska Polskiego),

- zakaz zatrzymywania na ul. Malinowej - obydwie strony jezdni

- zakaz zatrzymywania na ul. Świerkowej - odcinek prawej strony jezdni jadąc od strony osiedla Brzostów,

- na ulicy Okrężnej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy na całej jej długości Kierunki poruszania się: od ulicy Wojska Polskiego do Kasztanowej i od Wojska Polskiego do wjazdu na ul. Świerkową. Od ulicy Kasztanowej będzie można jechać tylko w kierunku wjazdu na ulicę Świerkową.

W rejonie cmentarza ruch będzie nadzorowany i kierowany przez policjantów, Pojazdy będą kierowane na wyznaczone miejsca parkingowe. Wyjazd z rejonu parkingów ul. Malinowa (nowy cmentarz) tylko w stronę ul. Wojska Polskiego ul. Malinową.

Rejon cmentarza w Krzepowie ul. Akacjowa

- dojazd do cmentarza ul. Akacjową na której będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od strony ul. Osadników do ul. Klonowej (zakaz wjazdu od strony ul. Klonowej),

- zakaz zatrzymywania się na ul. Akacjowej - lewa strona jezdni (od strony cmentarza) na odcinku od ul. Osadników do Ogródków Działkowych.

Rejon cmentarza ul. Legnicka

- ul. Polna od strony numerów parzystych (strona cmentarza) będzie obowiązywał zakaz postoju.

Zarząd Komunikacji Miejskiej informuje, że w dniu 1 listopada nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów Komunikacji Miejskiej na liniach "50" i "57", "61" oraz "56".

Linia "50" i "57":

- w godzinach od 9.00 do 17.00 kursy z częstotliwością, co 10 i 15 minut. Autobusy nie zajeżdżają pod TESCO.

Linia "53":

- od godziny 10.00 do 12,15; 13.15 - 16.45 kursy z częstotliwością, co 15 minut.,

- od godziny 6.00 do 10.00; 16,45 - 18,10 co 30 minut,.

- od godz. 18.10 kursy z Krzepowa są tylko do Dworca PKS co 60minut.

W czasie mszy i przemarszu procesji od godziny 12.30 do godziny 14.30 ruch kołowy na ulicy Świerkowej będzie całkowicie wstrzymany. Na linii "53" autobusy wykonując kursy z Krzepowa w kierunku cmentarza "Brzostów"od godziny 12.15 do godziny 14.30 nie przejeżdżają przez ul. Świerkową, jadą ul. Sikorskiego w prawo w ul. Wojska Polskiego, w Okrężną Lipową, , w prawo do ul. Sikorskiego

Linia "61":

- z Os. Piastów Śląskich w kierunku Os. Kopernik w godzinach od 5.40 do 9.25 i od 17.55 - 22.00 oraz z osiedla Kopernik w kierunku os. Piastów w godz. Od 5.30 do 9.40 i od 17.45 - 21.50 kursy co 25 minut.

- w godzinach od 9. 25 do godz. 17.25 kursy co 15 minut.

W/w dniu autobusy linii "61" w kierunku os. Kopernik będą jeździły przez ulice Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Gwiaździstą, na ul. Keplera. Przystanek początkowy przy ulicy Keplera będzie przeniesiony z pod wiaty na parking samochodowy pod "grzybek;

Linia "54"

- zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele,

Linia "56"

- nie kursuje

ech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy