Reklama

Reklama

Zbiórki do skarbon stacjonarnych

Od 15 grudnia w różnych sklepach, salonach i instytucjach w całej Polsce i za granicą można spotkać "skarbony stacjonarne", czyli finałowe puszki, do których można wrzucić datek na rzecz 25. Finału WOŚP.

Ten rodzaj zbiórki prowadzą firmy, które posiadają swoje oddziały w różnych miastach. W tym roku, tak samo, jak w ubiegłych latach, puszki można spotkać m.in. w sklepach sieci Manufaktura cukierków, w taksówkach Sawa Taxi w Warszawie oraz w wielu punktach usługowych, zakładach fryzjerskich, itp. Od 9 stycznia znajdą się także w sieci sklepów Lidl.

Reklama

Zamiast wolontariuszy, w sklepach pojawią się finałowe puszki (zazwyczaj ustawione w miejscu, w którym pracownicy mają największy kontakt z klientem, np. przy kasie) oraz kopie oświadczenia zawierającego zgodę na zbiórkę w ramach 25. Finału WOŚP. Oryginał oświadczenia znajduje się w centrali firmy - przy każdej puszce znajdzie się jego kopia. Pracownicy sklepów nie posiadają finałowych identyfikatorów. Finałowa puszka jest przypisana do miejsca, a nie do konkretnej osoby.

Placówki, które otrzymały od Fundacji WOŚP zgodę na kwestę w swoich placówkach, mogą ją prowadzić w dniach: 15 grudnia 2016 - 15 stycznia 2017.