Reklama

Reklama

WOŚP 2017. Podsumowanie przygotowań

W najbliższą niedzielę 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 25. We wtorek w samo południe Jerzy Owsiak, lider WOŚP, podsumuje przygotowania do jubileuszowej zbiórki. Zachęcamy do obejrzenia transmisji z konferencji.

Reklama

- Drodzy rodacy, dziękuję za tak niesamowitą aktywność. Za kilka dni ruszamy z 25. Finałem WOŚP. Ćwierć wieku ma już Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To, że jednoczymy naród, to wszystko ma sens - powiedział na przywitanie Jurek Owsiak.

Reklama

- Nie było takiego czasu, kiedy tak bardzo była potrzebna Orkiestra. Wszyscy czujemy, że to jest ta wielka siła, która może zjednoczyć Polaków - podkreślił.

- Londyn, Anglia, Szkocja, Irlandia to jak druga Polska. Tak dużo mamy tam sztabów - wyliczał Owsiak. Wspomniał przy tej okazji m.in. o Australii i Japonii, które podczas 25. Finału także zagrają z WOŚP.

Owsiak przypomniał, że wszystkie rozliczenia finansowe WOŚP są dostępne i każdy może się z nimi zapoznać. - Ale najważniejszym rozliczeniem jesteście wy sami - mówił do zgromadzonych i słuchaczy Owsiak. - To wy odwiedzacie dzieci, wy dotykacie łóżek w szpitalach - dodał.

- Na tym placu będzie karnawał brazylijski. Sztuka jest go zrobić tutaj, w zimie. Będą chodzić turyści i pytać: "O co biega?". Właśnie tu, w tym miejscu, będziemy robić rzeczy niezwykłe - zapowiedział Jurek Owsiak. - Od lat nie współpracowało nam się z takim żarem i pasją - dodał.

- Ogromne ukłony dla ludzi i władz, które w to wchodzą. Ogromne dzięki za dzielność włodarzy małych i dużych miast, które pomagają sztabom - mówił podczas konferencji Jurek Owsiak. -Jesteśmy pełni uznania, że w Polsce władze samorządowe uczestniczą w WOŚP. To jest zryw obywatelski. Za tą całą pomoc bardzo dziękujemy - dodał.