Reklama

Reklama

Trwają zapisy na 11. Bieg WOŚP

Z okazji 25. Finału WOŚP 15 stycznia 2017 roku odbędzie się 11. Bieg WOŚP, na który cały czas trwają zapisy. Tegoroczne hasło brzmi: "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy".

Reklama

Tak, jak poprzednio, 5000 uczestników przebiegnie 5 km ulicami centrum Warszawy, a za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiały do nauki pierwszej pomocy.

Reklama

Zapisy na bieg są wciąż otwarte. Trasę 11. edycji biegu możecie zobaczyć na tej stronie. Opłata za cegiełkę wynosi minimum 30 PLN, oznacza to, że każdy, kto w większym stopniu chciałby wesprzeć cel 11. Biegu "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" może wpłacić wyższą kwotę.

Opłata za cegiełki będzie w całości przeznaczona na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży oraz materiałów do nauki pierwszej pomocy.

W ramach opłaty startowej każdy uczestnik biegu otrzymuje: - numer startowy wraz z czterema agrafkami, - pamiątkową koszulkę 11. Biegu WOŚP, - medal na mecie, - upominki od sponsorów i partnerów imprezy.

Oprócz Warszawy, w ramach 25. Finału WOŚP Biegi "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" odbędą się także w innych miastach. Lista wszystkich biegów i wydarzeń sportowych jest na bieżąco aktualizowana na naszych stronach.

Jednym z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP jest Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Fundacja prowadzi także akcję "Policz się z cukrzycą", w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, a której celem jest nadrukowanie ważnych dla diabetyków informacji na opakowaniach produktów żywnościowych.

Więcej informacji na temat 11. Biegu "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" znajdziecie na stronie bieg.wosp.org.pl.