Reklama

Reklama

Lawina wyjątkowych aukcji

Orkiestrowych aukcji na platformie aukcje.wosp.org.pl przybywa lawinowo. Licznik pokazał już ponad 270 000 złotych, a do jubileuszowego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostały jeszcze niecałe 2 tygodnie.

W każdej chwili można dołączyć do aukcji na rzecz WOŚP, licytując lub wystawiając własne przedmioty.

Reklama

Wśród prawie 5 000 dotychczas wystawionych aukcji można znaleźć różne wyjątkowe przedmioty, praktyczne gadżety i niezwykłe zaproszenia.

Koszulka z autografem Kuby Błaszczykowskiego i pióro od Rzecznika Praw Dziecka

Od Rzecznika Praw Dziecka na aukcję trafiła koszulka Kampanii Społecznej "Reaguj! Masz prawo" z autografem Jakuba Błaszczykowskiego. Był to pierwszy autograf Jakuba Błaszczykowskiego jako Kawalera Orderu Uśmiechu. Decyzję o przyznaniu tego najsłoneczniejszego z odznaczeń podjęła Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu na podstawie listów, które skierowały do niej dzieci.

Spotkanie w Fundacji WOŚP było okazją do omówienia bieżących problemów dzieci, szczególnie w zakresie wspólnych działań na rzecz walki przeciwko przemocy wobec najmłodszych. Rzecznikowi towarzyszyła Społeczna Doradczyni Dorota Zawadzka.

Koszulka z koncertu "Zapal światło wolności" od Roberta Brylewskiego

Robert Brylewski wystąpił w koszulce z podobizną Lecha Wałęsy na koncercie, który odbył się 13 grudnia 2016 w stoczni Gdańskiej. Koncert upamiętniał ofiary stanu wojennego 1981 roku w Gdańsku.

Scenariusz filmu "Kiler" w reżyserii Juliusza Machulskiego sprzed 20 lat

Szymon Majewski przekazał na aukcję swój osobisty egzemplarz scenariusza kultowego filmu "Kiler" autorstwa Piotra Wereśniaka napisany w marcu 1997 roku w Warszawie. Szymon zagrał w nim dzielnego aspiranta Mioducha, pomocnika Komisarza Ryby. W środku na stronie 10 zaznaczona jest jeszcze kredką kwestia, którą Szymon wypowiadał jako Mioduch.

Jak mówi Szymon, jest to niesamowity egzemplarz - ma jeszcze plamy z kawy.

Kolacja dla dwóch osób od Tomasza Jakubiaka

Tomasz Jakubiak to kucharz i dziennikarz kulinarny, czołowy szef kuchni w Polsce promujący polskie produkty i polskich producentów. Od 5 lat Gospodarz takich programów jak: "Jakubiak w sezonie", "Jakubiak lokalnie", "Jakubiak rodzinnie", "Z miłości do lokalności" na Kuchnia +TV. Ambasador "SOS Wioski Dziecięce" wspiera swoją aktywnością potrzebujące dzieci. Pomysłodawca i organizator pierwszego w Polsce zjazdu food trucków "Street food festiwal by Tomasz Jakubiak" Autor książki "Jakubiak lokalnie" Juror konkursów kulinarnych oraz trener kulinarny.

Obraz "Kolorowy WOŚP" od Artura Barcisia z autografem

Obraz został osobiście dostarczony do fundacji i jest opatrzony z tyłu autografem autora.

Artur Barciś to absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, którą ukończył w 1979 r. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 niewielką rólką w obrazie pt. "Do krwi ostatniej". Największą popularność zyskał w latach 80., wtedy też zagrał swoje najważniejsze role. Barciś jest aktorem warszawskich teatrów. W latach 1979 - 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982 - 1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum.

Serialowe gadżety od Joanny Moro

Najsłynniejsza blondynka w Polsce zaprasza do licytacji! Zdobądź wyjątkowe przedmioty przekazane przez Joannę Moro - dvd z serialem "Anna German" i filmem dokumentalnym o życiu artystki oraz wielki dwustronny plakat z podpisem aktorki. Zdjęcie plakatowe było rekwizytem w jednej ze scen w 3. serii serialu "Blondynka".

Figurka Reksia Lechosława Marszałka

Od Fundacji im. Heleny i Lechosława Marszałków "Reksio" na aukcję trafiła figurka z Reksiem, wykonana dla twórcy postaci na 50-lecie Reksia. Figurka jest wykonana z mosiądzu. Wysokość 25 cm.

Drewniany rower od prezydenta Opola

Wykonany ręcznie z dębu ciemnego, wyjątkowy i oryginalny rower do miejskich wojaży z logiem 800-lecia Opola. Wykonany z części w większości od polskich producentów, ze skórzanym siodełkiem i rączkami pokrytymi skórą. Producentem roweru jest opolska firma Wooden Barrel.

Zestaw płyt DVD "Monty Python Box Set"

Wyjątkowa kolekcja Monty Pythona przekazana przez szefa Allegro to perełka w filmotece każdego kinomaniaka. Pozycje z repertuaru grupy Monty Python zapewnią nie tylko porządną dawkę znakomitego, ponadczasowego humoru, ale i sposób na domową rozrywkę na najwyższym poziomie.