Reklama

Reklama

Finał WOŚP bez znaczka Poczty Polskiej. Reakcja internautów

Od kilku dni wiemy, że Poczta Polska nie wyda znaczka pocztowego z okazji zbliżającego się 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Internauci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce...

Fundacja WOŚP na swojej stronie internetowej podała szablony znaczków. Każdy internauta może je bezpłatnie pobrać i wykorzystać na własnych przesyłkach, pamiętając, że znaczki te nie są potwierdzeniem opłaty pocztowej.

Reklama

Poczta Polska tym razem nie zdecydowała się na "znaczkową" współpracę z WOŚP. Wydała natomiast okolicznościowy znaczek z okazji 25-lecia Radia Maryja. Zaprezentowane szablony pochwalił w mediach społecznościowych Jerzy Owsiak.

"Już kiedyś o tym pisałem - nie jest łatwo zmieścić na tych kilku centymetrach kwadratowych całą opowieść dotyczącą danego tematu. Temat Radia Maryja to historia radia, które jest radiem tematycznym związanym z Kościołem Katolickim. Moim zdaniem, projektanci wyszli z tego pozytywnie" - napisał na Facebooku.

Ogromne zainteresowanie internautów

"Jeśli chodzi o nasz znaczek, to możemy jedynie podzielić się z Wami naszymi projektami, nad którymi długo się pochylaliśmy. To do Poczty Polskiej zawsze należał ostateczny wybór wzoru, kształtu, kolorów itd. Możecie sobie te wzory pobierać do woli z naszych stron internetowych i po prostu się nimi bawić. Jak macie cierpliwość do wycinania ząbków - wycinajcie i jako ozdobę naklejajcie gdziekolwiek np. na życzenia świąteczne do nas lub do kogoś innego" - dodał lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak na zakończenie "tematu znaczków" poinformował, że rzecznik prasowy Poczty Polskiej obiecał odpowiedzieć na zapytania Fundacji w tej sprawie. "Po dzień dzisiejszy cisza. Albo odpowiedzi nikt nie napisał, albo poczta nie dostarczyła. Sam już nie wiem" - skwitował Jerzy Owsiak.

Jak na decyzję Poczty Polskiej i apel WOŚP zareagowali internauci? Z tego co udało nam się dowiedzieć, od kilku dni link z szablonem znaczków do ściągnięcia przeżywa prawdziwe oblężenie, a internauci dzielą się w sieci pomysłami na temat tego, jak wykorzystają nieoficjalne znaczki Orkiestry.

Znaczki WOŚP można pobrać klikając w ten link