Reklama

Reklama

WOŚP 2016

Nela Mała Reporterka gra z WOŚP

W najbliższą niedzielę - 10 stycznia - odbędzie się 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku artyści, sportowcy, gwiazdy oraz osobowości medialne przekażą wybrane przez siebie przedmioty na charytatywne aukcje WOŚP. Całkowity dochód z licytacji zostanie przeznaczony na wyposażenie oddziałów pediatrycznych i geriatrycznych w całej Polsce. Jednym z najmłodszych tegorocznych darczyńców Wielkiej Orkiestry jest Nela - Mała Reporterka.

Stało się już tradycją, iż znane osoby przekazują na charytatywne aukcje WOŚP prywatne przedmioty, z którymi czują się emocjonalnie związani. Podczas 24. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do akcji włączyła się także Nela, najmłodsza na świecie reporterka.

Mała podróżniczka zdecydowała się oddać na licytację pamiątkę z jednej ze swoich egzotycznych wypraw - słomkowy kapelusz. Wraz z kapeluszem, na aukcję została przekazana także książka "Nela na tropie przygód" ze specjalną dedykacją autorki.

Przekazany przez Nelę kapelusz, nie jest tylko zwykłym nakryciem głowy. Wiążą się z nim wspomnienia związane z licznymi podróżami. Kupiony został w wielkim pośpiechu na pomoście w delcie Mekongu w dalekim Wietnamie. Towarzyszył Neli podczas wielu przygód na Kostaryce, w Etiopii, Mjanmii, Tajlandii, Sri Lance oraz na Mauritusie.

Reklama

Był zawsze pod ręką, chroniąc małą reporterkę przed słońcem, wiatrem oraz natrętnymi owadami. Kiedy akurat nie był potrzebny na głowie Neli, podróżował przypięty do plecaka. Kapelusz jest tak bardzo wyjątkowy, że zdjęcie w nim znalazło się na okładce najnowszej w serii książce "Nela na tropie przygód", która także została przekazana na licytacje.

Pomimo, że Nela najchętniej nigdy nie rozstała by się ze swoim ukochanym kapeluszem, postanowiła przekazać go na szczytny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Było mi troszkę trudno pożegnać się z moim ukochanym kapeluszem, ale wiem, że pieniądze ze sprzedaży pomogą wielu chorym dzieciom i osobom starszym. Jak dorosnę chciałabym zostać weterynarzem, dlatego wiem jak ważne jest dbanie o innych - mówi Nela Mała Reporterka.

Link do licytacji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy