Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015

WOŚP zebrał już ponad 5 mln zł

Najpierw kwesta, później wydanie i rozliczenie pieniędzy. „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów" - 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze w Polsce i na świecie.

W czasie konferencji prasowej Jerzy Owsiak powiedział, że z każdą chwilą na kontach Orkiestry przybywa pieniędzy, które przekazali Polacy. Według najnowszych informacji  na koncie WOŚP jest  już ponad 5 milionów złotych.

Jerzy Owsiak, wraz ze współtwórcą Orkiestry, profesorem Bohdanem Marusarzem oszacowali szybko, że za tę sumę pieniędzy można zakupić dwa w pełni wyposażone stanowiska do intensywnej terapii noworodków.

Kwota podawana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy opiera się na meldunkach poszczególnych sztabów oraz na wpłatach dokonywanych drogą internetową.

Reklama

Już od miesiąca trwają także orkiestrowe aukcje, gdzie każdy może wystawić dowolny przedmiot, z którego dochód zasili cel 23. Finału WOŚP. Wśród najciekawszych aukcji można znaleźć: znak drogowy - Polska Niemcy 2-0, koszulkę Sebastiana Mili w której strzelił bramkę, voucher na szkolenie dla dwóch osób na symulatorze Dreamliner w Londynie od LOT, gadżety na aukcje od Polskiego Związku Piłki Siatkowej, specjalne zaproszenie na zwiedzanie Ministerstwa Finansów, koszulkę Lewandowskiego z podpisem, czy piłkę z meczu półfinałowego Mistrzostw Europy 2012.

Wejdź i na żywo dziel się wrażeniami z finału WOŚP w twoim mieście!

IAR/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy