Reklama

Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015

WOŚP: Ponad 3 mln zł z aukcji internetowych

Przeszło 3 mln zł zebrano już na aukcjach internetowych w ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w styczniu. Część spośród ponad 33 tys. aukcji już się zakończyła, niektóre potrwają do końca lutego.

Voucher dla dwóch osób na wyjazd do Gatwick pod Londynem, gdzie można usiąść za sterami symulatora Boeinga 787 Dreamliner zlicytowano za ponad 20 tys. zł, przejażdżka za sterami pociągu Pendolino osiągnęła wartość prawie 13 tys. zł.

Zwycięzca aukcji "Usiądź za sterami Pendolino" zaoferował kwotę 12 999 zł. Dzięki temu będzie on mógł wraz z maszynistą usiąść za sterami pociągu na jednej z tras z Warszawy do Krakowa, Katowic lub Gdyni. Oprócz tego będzie mógł usiąść za sterami profesjonalnego symulatora kolejowego, odwzorowującego prowadzenie nowoczesnej lokomotywy. Swoje umiejętności trenują na nim maszyniści, poznając zasady prowadzenia pociągów i organizacji ruchu kolejowego. Pakiet obejmuje również zwiedzanie warszawskiego centrum serwisowego obsługującego najnowsze pociągi PKP Intercity.

Reklama

PKP wystawiło na aukcjach również m.in. możliwość zapowiadania pociągów na Dworcu Centralnym w Warszawie. Zwycięzca licytacji, który zapłacił za to 5 800 zł, będzie witał przybywające na dworzec pociągi i zapowiadał ich odjazdy. Dużym zainteresowaniem licytujących cieszył się też model Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego (EZT), wylicytowany za 11 211,11 zł. Ponad dwumetrowy skład zamknięty jest w szklanej gablocie.

Polska Agencja Prasowa wystawiała na aukcjach na rzecz WOŚP dwa zdjęcia z autografami mistrzów olimpijskich: Justyny Kowalczyk i Kamila Stocha, wykonane przez fotoreportera PAP Grzegorza Momota. Każde ze zdjęć zostało zlicytowane za ponad 1 tys. zł.

Cały czas można wziąć udział w licytacjach m.in. przejazdu po Warszawie zabytkowym samochodem Cadillac 355D, który należał do marszałka Józefa Piłsudskiego. Aukcja wystawiona przez parę prezydencką przekroczyła już 20 tys. zł, skończy się 14 lutego.

W zeszłym roku dzięki internetowym aukcjom WOŚP zebrała ponad 3,5 mln zł.

Tegoroczny 23. Finał WOŚP, poświęcony był zarówno dzieciom, jak i seniorom. Fundusze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na podtrzymanie wysokich standardów leczenia na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki nad osobami starszymi.

W ramach finału zebrano ponad 36,2 mln zł. Jest to kwota zadeklarowana. Ostateczny wynik zbiórki będzie znany w marcu - sztaby mają czas na rozliczenie się do końca lutego. Fundacja podsumuje 23. Finał w okolicach 8 marca.

W zeszłym roku na koniec 22. Finału zadeklarowana kwota wynosiła ponad 35,4 mln zł; ostatecznie WOŚP zebrała ponad 52 mln zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy