Reklama

Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015

W tegorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł

W tegorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł - poinformował szef fundacji Jurek Owsiak

W tym roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowanie 23 Finału zorganizowała w Ornecie (woj. warmińsko-mazurskie). Jak wyjaśnił rzecznik prasowy fundacji Krzysztof Dobies, w tej miejscowości już od kilkunastu lat wzorowo działa sztab organizujący finałowe zbiórki.

Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel wyraził zadowolenie, że właśnie tu przyjechała WOŚP, by poinformować o wyniku tegorocznej zbiórki i zadeklarował, że Orneta będzie się angażować w kolejne Finały z nie mniejszym zapałem niż dotychczas.

Owsiak podkreślił, że WOŚP nie chodzi o rekordy. - Jak nie będzie rekordu, to mamy przestać grać? - pytał retorycznie. Jednak w tym roku rekord ponownie został pobity - całkowity wynik zbiórki to 53 mln 109 tys. 702 zł i 83 gr.

Reklama

Dzień po Finale WOŚP informowała o kwocie ponad 36,2 mln zł. Jednak jak co roku sztaby miały czas na rozliczenie się do końca lutego, zatem ostatecznie zebrana kwota podawana jest do wiadomości dopiero na początku marca.

W tym roku WOŚP po raz trzeci zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom oraz na diagnozowanie najmłodszych. Po raz kolejny wspierać będzie onkologię i kardiochirurgię dziecięcą oraz - po raz pierwszy - dwie nowe dla fundacji dziedziny: reumatologię i pulmonologię.

W zeszłym roku WOŚP zebrała ponad 52,4 mln zł. Dzień po finale zadeklarowana kwota wynosiła blisko 35,5 mln zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy