Reklama

Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015

Poczta Polska wprowadza "orkiestrowy" znaczek z wiatrakami

Poczta Polska z okazji 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wprowadziła dzisiaj do obiegu znaczek pocztowy z barwnym nadrukiem wiatraków - symbolem tegorocznego Finału. To szósty znaczek pocztowy dedykowany WOŚP.

Znaczek został wydrukowany w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, a zaprojektował go, jak co roku, zespół grafików Fundacji WOŚP pod kierunkiem Jerzego Owsiaka - Magda Jabłońska, Katarzyna Sasin oraz Gaweł Andrzejewski. 

- Przepiękne tęczowe kolory nawiązują do motywów naszego Finału. Na znaczkach można zobaczyć majstersztyk PWW. Planowaliśmy te znaczki z całą masą szczegółów, niuansów, chcieliśmy nasze serduszka pokazać w śnieżnej aurze. Na wydruku wszystkie detale są tak piękne jak zaplanowaliśmy - opowiada Jerzy Owsiak, szef WOŚP, a jednocześnie jeden z projektantów znaczka. To nie było łatwe, bo grafika jest niewielka - format znaczka to dokładnie 31,25 mm na 43 mm.

Reklama

Wartość znaczka wynosi 2,35 zł. Został wydrukowany w nakładzie 540 000 sztuk w technice offsetowej na papierze fluorescencyjnym. Można je kupować w arkuszach po 9 znaczków.

WOŚP 2015

W niedzielę 11 stycznia 2015 roku już po raz 23. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra swój Finał - dla najmłodszych i tych ciągle młodych duchem. Tegoroczne hasło brzmi "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów". 

Pieniądze ze zbiórki publicznej zostaną przeznaczone na zakup profesjonalnego sprzętu dla oddziałów wyspecjalizowanych w takich dziedzinach jak: pediatria, onkologia, kardiochirurgia, pulmonologia oraz reumatologia. Po raz trzeci środki finansowe zostaną też przekazane na wsparcie oddziałów geriatrycznych, tak aby seniorzy dochodzili do zdrowia w godnych warunkach medycznych. 

Podczas 23. Finału tysiące wolontariuszy z charakterystycznymi czerwonymi serduszkami i puszkami będzie kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Darczyńcom w zamian za otrzymane datki zostaną wręczone orkiestrowe serduszka. 

Odbędą się setki imprez kulturalno-rozrywkowych. W wielu polskich miastach Finał zakończy się “Światełkiem do nieba", czyli pokazem fajerwerków. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy