Reklama

Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015

Indywidualna pomoc od Fundacji WOŚP

Każdego roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stara się spełniać część przesłanych do Fundacji próśb o pomoc w rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. Dzieje się to w odpowiedzi na prośby przesłane do Fundacji przez rodziców, którym warunki materialne uniemożliwiają zakup niezbędnych do opieki nad dzieckiem urządzeń.

Ze wszystkich nadesłanych próśb Zarząd Fundacji wybiera kilkadziesiąt i - choć nie jest to podstawowy cel działalności Orkiestry - WOŚP kupuje i przekazuje w darze specjalistyczny sprzęt medyczny.

Reklama

Od początku swojej działalności Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy udzieliła 3 546 dzieciom pomocy indywidualnej za kwotę 14 056 630,08 PLN. Tylko w 2014 roku udało nam się kupić sprzęt dla 369 dzieci za kwotę 1 612 954, 24 PLN. Były to m. in. wózki inwalidzkie, inhalatory, fotele rehabilitacyjne, maty do hydromasażu, pulsoksymetry, urządzenia do rehabilitacji rąk i nóg, kamizelki drenażowe, bieżnie, zestawy logopedyczne, aparaty słuchowe, aparaty do elektroterapii, koncentratory tlenu i wiele innych urządzeń medycznych.

Forma pomocy udzielanej przez Fundację WOŚP to najczęściej dofinansowanie zakupu dla dzieci urządzeń do rehabilitacji domowej. Z pewnością można dziś stwierdzić, że środki przeznaczone na zakup sprzętu medycznego od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach pomocy indywidualnej pomogły w minionych 23 latach ponad 3 500 dzieci.

Wszystkie informacje na temat tego, jak otrzymać od Fundacji WOŚP sprzęt do domowej rehabilitacji dziecka umieściliśmy na naszej stronie o pomocy indywidualnej: www.wosp.org.pl/medycyna/nasze_programy/pomoc_indywidualna.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 22 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 590 mln złotych.

23. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów". W niedzielę 11 stycznia 2015 roku 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOSP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie.

Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a całość relacjonowana będzie przez cały dzień na antenie Programu II Telewizji Polskiej. O godzinie 20-tej tradycyjnie odbędzie się "Światełko do nieba" - happening świetlny będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

Więcej informacji o Orkiestrze na stronie www.wosp.org.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne